Zavrieť

Porady

Čo znamená skratka R II v Liste vlastnictva?

Orientacne sa jedna o titul nadobudnutia z roku 1979. Hladam na internete, no nic som nenasla.
Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    - R... = spisová značka registračnej veci (registrácia zmlúv) bývalého štátneho notárstva, kde
    - R I = zmluva (napr. kúpna, darovacia, zámenná), nie je vylúčené, že tam, kde sa zmluva spísala formou notárskej zápisnice, sa (nesprávne) namiesto R I uvádza „N..." alebo „Nz...",

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nepíšeš toho veľa - či ten list vlastníctva bol vydaný v r. 1979 alebo neskôr, v ktorej časti (pri čom) sa to nachádza ... Také značky bývajú popísané napr. vo vyhláškach ku katastrálnym zákonom - menia sa zákony aj vyhlášky.

    Nie je to náhodou register R, ktorý obsahuje listiny, ktoré súvisia s nehnuteľnosťou alebo s vlastníkom, najmä listina o zmene druhu pozemku, o zmene trvalého pobytu, o zmene priezviska fyzickej osoby, o zmene názvu právnickej osoby, žiadosť o zlúčenie listov vlastníctva a o zápis geometrického plánu?

    odyseana je offline (nepripojený) odyseana

    odyseana
    Nebola som tu dlho..Ta skratka sa nachadza sa v casti "B" - vlastnici. Jedna sa o pozemok a jeho nadobudnutie. Pozemok bol zapisany do LV v roku 1979 a Zapis stavby bol vykonany v roku 1985. Potom v roku 2006 este nejake rozhodnutie X o oprave chyby..Ide o pozemok, ktory sa vlastne majitelovi nikdy nepredal a rada by som zistila, co sa s tym da robit a ake ma nan terajsi pravo aj ked ho nikdy nekupil a nikto mu ho nedaroval. (v socializme vsetko mozne).

    odyseana je offline (nepripojený) odyseana

    odyseana
    dakujem Vam za odpovede, chystam sa na kataster, tak budem vediet viac, lebo ide mi o to ci nahodou, nebola nehnutelnost "darovana" bez vedomia vtedajsieho majitela..bolo to v roku 1979
    olybaba Pozri príspevok
    - R... = spisová značka registračnej veci (registrácia zmlúv) bývalého štátneho notárstva, kde
    - R I = zmluva (napr. kúpna, darovacia, zámenná), nie je vylúčené, že tam, kde sa zmluva spísala formou notárskej zápisnice, sa (nesprávne) namiesto R I uvádza „N..." alebo „Nz...",

    A co moze znamenat DAR.RI a za tym cisla...?
    darovaciu zmluvu?

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pozemok bol asi zaregistrovaný štátnym notárstvom ako pozemok daný do osobného užívania, čo sa od roku 1992 zmenilo na vlastníctvo = § 872 obč.zákonníka.
    Ak ide o stavbu na takomto cudzom pozemku, môže tu pôsobiť viac faktorov: oprávnená - neoprávnená stavba, súhlas národného výboru, dobromyseľnosť stavebníkov, užívanie - neužívanie pozemku vlastníkom ... Podľa toho aj možno či nemožno napr. dokazovať vydržanie pozemku, žiadať odstránenie stavby, konštatovať spoluvlastníctvo, a pod.

    Čo znamená skratka R II v Liste vlastnictva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.