Zavrieť

Porady

sulad vseobecne zavazneho nariadenia obce so zakonmi SR

Dobry den,

Chcel by som Vas poziadat o pravnu radu, ci je vyska uhrady za poskytnutu soc. sluzbu v zariadeni pre seniorov urcena spravne.

Mesto, v ktorom zijem, vydalo vseobecne zavazne nariadenie o rozsahu a blizsich podmienkach poskytovania soc. sluzieb a o uhrade za poskytovane soc. sluzby v Zariadeni pre seniorov a v dennom stacionari, v ktorom byvam. Predmetne nariadenie obsahuje ustanovenie, podla ktoreho sa vyska uhrady za byvanie zvysuje o X EUR za NEUZATVORENIE dohody o odoberani stravy zo zariadenia. Je taketo ustanovenie v sulade s prislusnymi zakonmi SR? Moze obec, resp. VUC vydat VZN, ktore akoby postihovala za to, ze sa nestravujem v tomto zariadeni?

Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Stravné sa v tvojom prípade poskytuje s celou službou, nie je tam povolenie túto službu deliť. Ak by si z toho niekto robil len nocľaháreň, prístrešok pre zlé počasie alebo opatrovanie, asi to zvyšuje ekonomické náklady a cenu ostatným, resp. by ti tú službu len účtovali a stravu likvidovali.

    VZN schvaľujú poslanci, určite mali takú kalkuláciu odôvodnenú. Skús sa ich na to spýtať, sú to aj tvoji zástupcovia.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    laszok Pozri príspevok
    Dobry den,

    Chcel by som Vas poziadat o pravnu radu, ci je vyska uhrady za poskytnutu soc. sluzbu v zariadeni pre seniorov urcena spravne.

    Mesto, v ktorom zijem, vydalo vseobecne zavazne nariadenie o rozsahu a blizsich podmienkach poskytovania soc. sluzieb a o uhrade za poskytovane soc. sluzby v Zariadeni pre seniorov a v dennom stacionari, v ktorom byvam. Predmetne nariadenie obsahuje ustanovenie, podla ktoreho sa vyska uhrady za byvanie zvysuje o X EUR za NEUZATVORENIE dohody o odoberani stravy zo zariadenia. Je taketo ustanovenie v sulade s prislusnymi zakonmi SR? Moze obec, resp. VUC vydat VZN, ktore akoby postihovala za to, ze sa nestravujem v tomto zariadeni?

    Dakujem za pomoc.
    Môže ...nakoľko :

    Výšku úhrad za poskytované sociálne služby v zariadení upravuje Všeobecne záväzné nariadenie obce a to v súlade s platnou právnou úpravou , zákonom č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č.448/2008 Z.z.“), ktorý určuje a spôsob jej platenia.

    laszok je offline (nepripojený) laszok

    laszok
    Dakujem za odpoved, avsak dovolil by som si oponovat: prestudoval som ten zakon, hladal som aj na internete, ale nikde nic take sa nespomina, ze obec moze niekoho "postihovat" za to, co mu vlastne ani neposkytuje. Samozrejme v tom Vam davam za pravdu, ze urcovat ceny poskytovanych soc. sluzieb je v kompetencii obce, resp. VUC, avsak tie sluzby musia byt POSKYTNUTE. Suhlasite?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    laszok Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved, avsak dovolil by som si oponovat: prestudoval som ten zakon, hladal som aj na internete, ale nikde nic take sa nespomina, ze obec moze niekoho "postihovat" za to, co mu vlastne ani neposkytuje. Samozrejme v tom Vam davam za pravdu, ze urcovat ceny poskytovanych soc. sluzieb je v kompetencii obce, resp. VUC, avsak tie sluzby musia byt POSKYTNUTE. Suhlasite?
    No asi to mali napísať takto:

    Stravovanie = Xs €
    Ubytovanie = Xu €

    V prípade, že bude poskytované ubytovanie so stravovaním cena ubytovania sa zníži o X €.

    Bude to to isté, ale nebudeš "postihnutý", naviac dostaneš zľavu X euri. No nie je to výhodnejšie?

    sulad vseobecne zavazneho nariadenia obce so zakonmi SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.