Zavrieť

Porady

Zacinajuci student-podnikatel

Zdravim, som v stadiu zakladania s.r.o.
som študent a ako druheho človeka ktorý by bol sposobili v akomkolvek ukone suvisiacim s firmou, by som chcel ustanoviť moju matku.
bolo by rozumné a možné vytvoriť sro-cku ktorej konatelom by som bol ja aj ona? ona je momentalne zamestnana a konatelkou mojej sro by bola v ramci volneho casu musela by platit odvody? musel by som odvody platit ja? alebo by bolo najlepsie zalozit tuto spolocnost ako dvaja spolocnici , splatit kapitalove vklady a zdanovat len cisty zisk? pricom rocne by boli vyberané zisky,cim pokial som dobre pochopil by odpadla odvodová povinnosť ?
neviem ci ste ma porozumeli tak to zrekapitulujem : ja ako student , nechcem prijst o studentske vyhody a tym myslim (nechcem) platenie odvodov do socialnej a zdravotnej poistovne. A zaroven nechcem aby sa mojej matke , ktorá je normalne zamestnana (cize odvody a ZP za nu hradi zamestnavatel z hrubej mzdy) , taktiez zvysili naklady tym ze by musela odvadzat akukolvek sumu do SP a ZP zdanoval by sa len cisty zisk. je taketo konanie mozne a rozumne?
napln spolocnosti by bola v rozsahu volnej zivnosti , cize nakup a nasledny predaj tovaru za ucelom zisku.
za rady vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Vidím,že Ti to nedá spávať.Odvody Ti odpovedia kompetentnejší,ale ja ťa upozorním na to,že ak Tvoja mama príde o prácu a bude mať s.r.o,nedostane podporu v nezamestnanosti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    BXLmiami Pozri príspevok
    Vidím,že Ti to nedá spávať.Odvody Ti odpovedia kompetentnejší,ale ja ťa upozorním na to,že ak Tvoja mama príde o prácu a bude mať s.r.o,nedostane podporu v nezamestnanosti.
    Neplatí, ak bude len konateom (konatel sa pre účely zákona o službách zamestnanosti nepovažuje za SZČO).

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    BXLmiami Pozri príspevok
    Vidím,že Ti to nedá spávať.Odvody Ti odpovedia kompetentnejší,ale ja ťa upozorním na to,že ak Tvoja mama príde o prácu a bude mať s.r.o,nedostane podporu v nezamestnanosti.
    V prípade takého problému by sa dala mamina rýchlo vymazať z OR, aby tam nefigurovala. V tomto nevidím žiadny problém. Tak sa to štandardne robí. Ak jej nebude vyplatený ani pravidelný ani žiadny nepravidelný príjem, nemusí sa nikde hlásiť a nemusí vtedy platiť odvody. No akonáhle by bol nepravidelný príjem, musí sa prihlásiť k plateniu SP.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak si študent-nezaopatrené dieťa, nie si sociálny prípad, tak zatiaľ nie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MASAKERKO Pozri príspevok
    mám neakú možnosť na finančný príspevok od štátu ?
    ak sa pýtaš na nenávratný príspevok na samostatne zárobkovú činnosť - nie. Ten je poskytovaný len evidovaným uchadzačom o zamestnanie a teba ako študenta na UP nezaevidujú.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    masakerko, kludni slovnik!
    ani ja nesuhlasim so socialnym systemom aky tu funguje, no napriek tomu sa dokazem ovladat...
    okrem ineho, aj student ma studovat, nie podnikat
    čiže nemám žiadnu možnosť dostat sa k peniazom od statu? ... .. srudent , ktory sa snazit zit a byt prinosom pre spolocnost nic nedostane a cigani co zijú ako zvierata dostavaju stale...
    Naposledy upravil Chobot : 27.04.11 at 07:01

    Zacinajuci student-podnikatel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.