Zavrieť

Porady

príspevok na podnikanie - absolvovanie kurzu

Dobrý deň,

v júni začnem byť evidovaná na úrade práce, v priebehu septembra - októbra by som si chcela otvoriť živnosť (dajme tomu že už mám nápad s čím podnikať a najvýhodnejšie je pre mňa otvoriť obchod ešte tento rok)..bola som sa informovať na úrade práce ako je to s príspevkom na podnikanie (viem, že musím byť na úrade min. 3 mesiace), dosť som však ostala sklamaná, nakoľko mi pracovníčka oznámila, že v lete sa bude konať kurz, ja sa však na neho už nedostanem, keďže je veľmi dlhý poradovník..tým pádom nie je šanca otvoriť obchod v tomto roku čo mi dosť zmarilo plány..nedá sa to však urobiť aj nejako inak aby sa mi obchod podarilo otvoriť tohto roku a zároveň dostať príspevok? napr. otvoriť si živnosť po troch mesiacoch evidencie na úrade (v septembri) a až potom si popri živnosti urobiť kurz?..poraďte mi prosím nejaké riešenie..ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tokoska je offline (nepripojený) tokoska

    Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac tokoska
    Je aj možnosť absolvovať kurz formou samoštúdia. Na úrade práce majú k dispozícii certifikované verzie /neviem presný názov/, ktoré nahrádzajú osobne absolvovaný kurz. Treba sa informovať, doložiť treba potvrdenie zo sociálnej, zdravotnej poisťovne a daňového úradu o neexistencii záväzkov voči daným inštitúciam. Treba vypracovať podnikateľský zámer, skúšky.
    Na úrade práce sa treba informovať, ale na špeciálnom pracovisku, nie tam, kde sa chodíte hlásiť. Tam vám aj povedia, či dostanete na požadovanú živnosť dodáciu.
    Ale naozaj treba všetko vybaviť, doložiť doklady a až potom vybavovať živnosť!!! Inak nemáte nárok.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Iná možnosť nie je, bohužial.
    Ak chceš príspevok, tak musíš prv absolvovať kurz, spraviť podnikateľský zámer, obhájiť ho a urobiť testy.

    Nedá sa otvoriť živnosť a potom toto robiť dodatočne.

    anajjana je offline (nepripojený) anajjana

    anajjana
    A nie je možnosť otvoriť si živnosť a požiadať o prispevok na podnikanie po nejakom čase podnikania?

    príspevok na podnikanie - absolvovanie kurzu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.