Zavrieť

Porady

Viete mi pomoct kam sa obratit??

Zdravim Vas poradaci. Viem ze tento prispevok sem nepatri ale nevedel som zaradit. V praci nam so zakona zvisili plat o cca 7centov ale zase mi zobrali 6centov z osobneho ohodnotia. Da sa s tym nieco robit??? Je takyto postup normalny??? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    ico19 Pozri príspevok
    Zdravim Vas poradaci. Viem ze tento prispevok sem nepatri ale nevedel som zaradit. V praci nam so zakona zvisili plat o cca 7centov ale zase mi zobrali 6centov z osobneho ohodnotia. Da sa s tym nieco robit??? Je takyto postup normalny??? Dakujem
    Až sa Ti chce rozprávať o 1 cente, tak prosím.
    7 centov zo zákona je v poriadku a keď Vám 6 centov vzali z osobného hodnotenia, to je tiež v poriadku. To osobné hodnotenie je totižto nenároková zložka mzdy, takže organizácia ju môže upravovať. Takže áno, taký postup je normálny.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Okamžite dať výpoveď.Zamestnanie kde záleží zamestnávateľovi na 7 centoch nieje zamestnanie ale ...........za sedem centov by mi ten chrapúň nestál ani za to ,aby som mu naplul do ksichtu.
    A môžete nám prezradiť meno tej "firmi"?
    Naposledy upravil 220870 : 10.05.11 at 19:36

    ico19 je offline (nepripojený) ico19

    ico19
    220870 Pozri príspevok
    Okamžite dať výpoveď.Zamestnanie kde záleží zamestnávateľovi na 7 centoch nieje zamestnanie ale ...........za sedem centov by mi ten chrapúň nestál ani za to ,aby som mu naplul do ksichtu.
    A môžete nám prezradiť meno tej "firmi"?

    no keby ze mam ist kde pracovat siel by som.mam taku profesiu kde akurat nikoho nepotrubuju. robim tlaciara.meno zamestnavatela napisem do posty

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    220870 Pozri príspevok
    Okamžite dať výpoveď.Zamestnanie kde záleží zamestnávateľovi na 7 centoch nieje zamestnanie ale ...........za sedem centov by mi ten chrapúň nestál ani za to ,aby som mu naplul do ksichtu.
    A môžete nám prezradiť meno tej "firmi"?
    mno, zamestnavatelovi urcite nejde o tych 6 centov, ale o viac...
    ak ma jeden rok dokopy 250 pracovných dní, t.j. 1875 pracovných hodín, tak ratajme spolu
    1875 x 0,06 € = 112,5 € ročne na jedného zamestnanca
    spolocnost Tlaciarne BB mala podla stranky v roku 2010 cca 370 zamestnancov.
    Ak na kazdom z nich "usetri" 6 centov na hodinu, spolu to ma 41 625 € ročne.

    cize cca 2 percenta obratu, pozor, obratu, nie zisku...
    zase az take svinstvo to nebude...

    samozrejme ze sa to tyka pripadu, ak zadavatel hovori o mzde za hodinu, nie za mesiac

    ico19 je offline (nepripojený) ico19

    ico19
    no ja to mam tak ze mi pridali na hodinovke 6 centov ale na osobnostnom mi to kleslo o 6centov ale to mam platene mesacne ze 180 normahodin x 30 centy a teraz to mam uz len 24 centov

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    takze tvoja mzda sa nezmenila, o to ti ide, hej?
    osobne ohodnotenie je nenarokovatelna zlozka mzdy, tzn. bud rad, ze mas 24 centov, nemusel by si mat ani tolko.
    Ano, plne chapem tvoju situaciu, viem preco si rozhorceny, no zial sa s tym neda nic robit... len vytvorit odbory

    ico19 je offline (nepripojený) ico19

    ico19
    odbory mame ale stoja za hnoj ten je rad ze pobera svojich neviem kolko eury za nic nerobenie. ale tak dik za " pokec" :-)

    Viete mi pomoct kam sa obratit??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.