Zavrieť

Porady

Zmena obchodneho mena s.r.o.

Dobry den. Chcel by som zmenit obchodne meno sro-cky je potrebne v starej spolocenskej zmluve zmenit len obchodne meno ,alebo aj nieco ine dopnit alebo poopravit v starej SZ? Dalsia vec je potrebne mat uznesenie z valneho hrazdenia nevedel by mi niekto poskytnut vzor kde by bolo prejednavane zmena obchodneho mena?

Za odpovede velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    môžete postupovať 2 spôsobmi:
    1) valné zhromaždenie (alebo jediný spoločník) rozhodne len o zmene článku spol. zmluvy, v ktorom je uvedené obchodné meno (alebo aj o iných zmenách) a konateľ vypracuje úplné znenie spol. zmluvy (v ktorom zmení všetko, čo schválilo valn. zhromaždenie) alebo

    2) všetci spoločníci sa podľa § 141 Obch. zák. dohodnú na zmene spoločenskej a schvália jej úplné znenie (čo je praktickejšie a zmeníte si tam všetko, čo potrebujete)
    Dakujem velmi pekne za radu...
    A keby som sa mohol opytat v SP zmluve mam este imanie v korunach aj poplatky na konci SP su tam ine mam aj to zmenit alebo to mozem nechat tak??

    Dakujem za odpoved

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    všetko prepočítaj na EUR
    resp. aké máš ZI - ved to už malo byť premenené na EUR a v súvislosti s tým mala byť SZ tiež aktualizovaná.
    AK to nemáš hotové, tak to musíš urobiť, inak ti nezapíšu iné zmeny..

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    vklad do ZI samozrejme prepočítajte podľa zákona o zavedení meny euro, bez premeny SK na eurá, Vám zmeny do obch. registra nezapíšu.

    Zmenu obch. mena nahláste aj na živn. úrad (3eurá správny poplatok).
    Všetko dobré

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    marek2369 Pozri príspevok
    Dobry den. Chcel by som zmenit obchodne meno sro-cky je potrebne v starej spolocenskej zmluve zmenit len obchodne meno ,alebo aj nieco ine dopnit alebo poopravit v starej SZ? Dalsia vec je potrebne mat uznesenie z valneho hrazdenia nevedel by mi niekto poskytnut vzor kde by bolo prejednavane zmena obchodneho mena?

    Za odpovede velmi pekne dakujem
    Súhlasím s odpoveďou sroservis. To ohlásenie zmeny obchodného mena oznámenie po zápise zmeny mena v OR.
    Prvým bodom rokovania musí byť prekonvertovanie vkladov z Sk na Euro, následne ostatné zmeny.

    Zmena obchodneho mena s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.