Zavrieť

Porady

aku mate banku na firemny ucet?

..chcem co najlacnejsie riesenie, TB mi vychadza za 5 euro mesacne, ked neratam mbank ale ta este nema rucenie za vklady na SR len v polsku, aku banku odporucate-mate vy ako firemny ucet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Najlacnejšie riešenie je momentálne FIO.sk Vedenie účtu je nula. Jediné za čo platíš je výber z bankomatu a to 0,41 za jeden výber.

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    My máme SLSP a sme spokojní. Odišli sme z TB, lebo nám zvýšili cenu za vedenie a nedali nám vedieť, potom bol nefunkčný internet banking a trvalo to strašne dlho, kým nám to spojazdnili. Keď sme šli rušiť účet boli dosť nepríjemní, takže sme vybrali SLSP a teraz sme spokojní úplne a hlavne sa mi u nich páči internet banking.
    Brano - ved na tej stranke to pisu co si mi dal )

    RE Bank SA, pobočka zahraničnej banky mBank v Slovenskej republike („ďalej len mBank“) je účastníkom poľského systému ochrany vkladov..

    cize na slovensku nieje rucenie, vyplati ta polsky fond, a viem si predstavit ako promptne to bude, na slovensku banku znamy cakali 6 rokov kym vyplatil stat, uz vidim polsko ako rychlo plati slovacikom co tam mali ucet.. preto chcem len taku co je u nas vo fonde rucenia zapisana, zuno tak isto nieje mam pocit

    kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

    len skúšam prežiť kobolcs
    Mám skúsenosti z bank ako
    FO - podnikatel a sro
    • FIO banka
      dostanes aj cesky kod banky, vyhodneje ak predavas aj do ciech, draha karta, nemoznost vkladu v hotovosti, malo pobociek, vklad v hotovosti cez CSOB zberny ucet
    • mbank
      problemy s prevodmi do zahranicia, blby kurz pri platbe kartou, nemoznost otvorit pre sro, nemoznost vkladu v hotovosti, pravidelny servis kariet a ib cez vikend v noci (blbe ak si v zahranci a nevies zaplatit napr. obch. veceru, myto)
    • VUB
      celkom sa mi paci, treba ponastavovat balik podla potrieb a neprehanat to, je lepsie veci nedavat do baliku (napr. karty) lebo solo to vyjde lacnejsie, ak mas vela kreditnych transakcii tak sa oplati mat tu ucet napr. pre eshop s lacnym tovarom.
    • TB - dobry ibanking, otravna citacka na vstup do IB, IB ciastocne obmedzene od 2130-do0100 (nejdu tp, inkasa, pohyby)

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dantess Pozri príspevok
    My máme SLSP a sme spokojní. Odišli sme z TB, lebo nám zvýšili cenu za vedenie a nedali nám vedieť, potom bol nefunkčný internet banking a trvalo to strašne dlho, kým nám to spojazdnili. Keď sme šli rušiť účet boli dosť nepríjemní, takže sme vybrali SLSP a teraz sme spokojní úplne a hlavne sa mi u nich páči internet banking.
    Ja zas nemôžem prísť na meno SLSP.Mal som účet v ČSOB,začali neúmerne zvyšovať poplatky tak som šiel k SLSP tam som narazil na na nenormálnu byrokraciu ,najmä ak chodíte častejšie do banky ,tak v SLSP prepapierovanie strašne zdĺhavé,+ neschopné úradníčky(môže sa to lýšiť podľa jednotlivých pobočiek),momentálne VUB spokojnosť ,nikdy som nečakal v rade .Manželka má podnikateľský účet v Rakúsku platí 5€ a nič viac ,všetky transakcie + výbery z cudzích bankomatov neobmedzene po celej EU zadara.
    pozeram si tu FIO.sk banku ALE tam su vklady rucene fondom pojisteni vkladu a tam pisu:
    Kdo je pojištěn
    Pojištěny jsou vklady občanů a firem vedené u bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen, které podnikají v České republice na základě licence vydané Českou národní bankou

    Podmínkou pro pojištění každého vkladu je, že vkladatel bude řádně identifikován. Tzn., že v případě:

    občanů bude vklad veden na jméno, příjmení, rodné číslo (nebo datum narození nebo identifikační číslo) a adresu vkladatele;
    firem bude vklad veden na obchodní firmu nebo název právnické osoby, její sídlo a identifikační číslo (pouze u tuzemských firem).

    to POUZE U TUZEMSKYCH FIREM je asi problem ak slovenska sro si tam otvori ucet, alebo nie?

    link:
    http://www.fpv.cz/cs/kdo-je-pojisten.html

    aku mate banku na firemny ucet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.