Zavrieť

Porady

zivnost alebo autorsky zakon + faktury

Dobry den,

uvazujem si zalozit zivnost a potreboval by som poradit, kdeze v tomto som uplne novacik.
Presiel som si porada.sk, ale nikde som nic podobne nenasiel. Moja zivnost by sa tykala pisaniu casti kodu (zdrojovy kod) + popis. Nasledne sa to ponukne spolocnosti, ktora si overi kvalitu kodu, atd. Ak ma spolocnost zaujem, ponukne cenu, ak s nou budem suhlasit, vytvori sa zmluva, ktorej davam exkluzivne prava a spolocnost prevedie peniaze na ucet. Vsetky spolocnosti budu zahranicne. Cital som si, ze by to v podstate nemalo spadat pod zivnost, ale pod autorske pravo. Co je vyhodnejsie zivnost alebo autorske pravo? Moja dalsia otazka je ohladne faktury, ako sa maju v tomto pripade vystavovat faktury, ked spolocnost ponuka cenu za odkup? Ak je to zahranicna spolocnost musim platit zahranicnu DPH? Kedze planujem byt zo zaciatku neplatca DPH. A ako to je, ked sa casti kodu ponukali cez internetovy obchod? Prevadzkovatel obchodu, preveri kvalitu za co inkasuje niekolko percent z kazdeho predaju a nasledne na konci mesiaca su vyplatene peniaze za predaj. Takze ma zaujima ako tu mam vystavit fakturu, kedze peniaze mi bude posielat prevadzkovatel inet. obchodu a nie realny kupca.

Dakujem za odpovede!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zivnost alebo autorsky zakon + faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.