Zavrieť

Porady

Ako s pôžičkami

chcela by som sa poradiť.
Mám niekoľko pôžičiek a so splácaním mám dosť problém.
Keď všetkým spoločnostiam napíšem a pravdivo im objasním situáciu, myslíte,
že bysom sa mohla s nimi dohodnúť na nejakom rozumnom splátkovom kalendári?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm... do dobrého kolotoča si sa dostala.

    Ja by som to skúsila riešiť jednou veľkou pôžičkou ... ktorou by som vyplatila množstvo malých ... a splátka za veľkú je iste menšia ako za mnoho malých s poplatkami za vedenia účtov a tak podobne.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    ahoj,

    urcite sa to snaz riesit kym sa da, hlavne kym ta benky neeviduju ako klienta v omeskani.
    skus sa s nimi skontaktovat a pokus sa dohodnut na splatkovom kalendari, pripadne ak je moznost, na znizeni splatok

    a pripadne skus svoje uvery refinancovat, t.j zhrnut ich do jedneho vacsieho, s mensimi splatkami, ak by to bolo vyhodne

    branie dalsich poziciek na splatenie len splatok nema vyznam, je to zacarovany kruh bez vychodiska.
    podla mojho nazoru je najlepsie, ak si cerpala uver na kupu niecoho (auto, byt) tak to skus radsej predat a ziskane peniaze pouzi na vyplatenie uveru, zavisi to samozrejme od tvojej konkretnej situacie

    ale treba to riesit kym sa da, ked sa prekroci urcity bod, tak uz sa z toho neda vymotat

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    video1983 Pozri príspevok
    dohodnut sa da s kazdym ale asi by ta to stalo viac ako keby si spravila to co ti radi Xanti ,takze to je aj moja rada
    videjko, nesúhlasím s tebou- s nebankovkami sa určite nedá dohodnúť, tie len čakajú kedy nebudeš platiť- a banky sú tiež troška také pofidérne- všade rozprávajú ako treba prísť ak sa človek dostane do ťažkostí a bude sa to riešiť a podobné kecy a 2 moji kamoši chceli upraviť hypo a výsledok- ZAMIETNUTÉ...

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    asi som naivny co uz , myslel som ze sa da dohodnut s kazdym ved sme predsa ludia

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Stanko by si sa divil- s bankou sa dohodnúť naozaj dá - vlastná skúsenosť - znížili mi na pol roka splátku na minimálnu možnú sumu - s hrôzou som očakávala prepočet hypotéky po tom polroku- čakala som navýšenie povodnej splátky okolo 70€ ak nie viac- ale už som dostala vyrozumenie- po polročnej úľave mi nabehnú splátky v pôvodnej sume + navrch cca 13€. Takže takto som dopadla ja. Ale ešte nájsť nejakú normálnu robotu a som spokojná viac.

    twe je offline (nepripojený) twe

    twe
    Da sa dohodnnut aj s pozickarnami. Neznamena, ze vzdy.

    A pripajam sa k rade: jeden velky uver a vyplatit vsetky istiny tych poziciek. Pripadne sa niecoho zriect (auto, elektronika).

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    dohodnut sa da s kazdym ale asi by ta to stalo viac ako keby si spravila to co ti radi Xanti ,takze to je aj moja rada

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.