Zavrieť

Porady

co po zalozeni sro ako na uctovnictvo

ahojte, zalozil som sro, bankovy ucet, idem sa registrovat na DU. niesom platca DPH, nemam zamestnancov, som len 1 konatel bez platu.

co sa tyka uctovnictva, vsetko si budem zapisovat a niekedy pred koncom roka si najdem uctovnicku co to vsetko nahadze do PC a urobi DP za firmu? alebo uz teraz mam hladat uctovnicku?

dakujem za rady (nepredpokladam viac ako 3 "pohyby" na ucte za mesiac), firma nema ziaden majetok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    mr2 Pozri príspevok
    ahojte, zalozil som sro, bankovy ucet, idem sa registrovat na DU. niesom platca DPH, nemam zamestnancov, som len 1 konatel bez platu.

    co sa tyka uctovnictva, vsetko si budem zapisovat a niekedy pred koncom roka si najdem uctovnicku co to vsetko nahadze do PC a urobi DP za firmu? alebo uz teraz mam hladat uctovnicku?

    dakujem za rady (nepredpokladam viac ako 3 "pohyby" na ucte za mesiac), firma nema ziaden majetok
    Ahoj. Suhlasim s Kejkou. Odporucam najst si uctovnicku uz teraz. Aj keby ste sa dohodli na tom, ze ti spravi uctovnu zavierku az na konci roka. Aby si vedel ze naozaj mas kontakt na niekoho a nebudes v marci stresovat ze su vsetky uctovnicky "plne" a nestihaju ta zobrat. Ked sa s nejakou skontaktujes a dohodnes, bude s tebou aspon na konci roka pocitat.

    Odporucila by som ti aspon na zaciatok nejake stretnutie, objednat si od nej nejake konzultacie, co mas ukladat, co nemusis ukladat, co nesmies zahodit, a podobne. Aby si vedel aspon vystavit fakturu, a na konci roka nezistil ze neuvadzas na fakturach potrebne udaje a tak. Poradi co vsetko mas sledovat, ako postupovat pri obchodovani so zahranicim a podobne.

    Urcite vyhladaj poradenstvo uz teraz.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mr2 Pozri príspevok
    ahojte, zalozil som sro, bankovy ucet, idem sa registrovat na DU. niesom platca DPH, nemam zamestnancov, som len 1 konatel bez platu.

    co sa tyka uctovnictva, vsetko si budem zapisovat a niekedy pred koncom roka si najdem uctovnicku co to vsetko nahadze do PC a urobi DP za firmu? alebo uz teraz mam hladat uctovnicku?

    dakujem za rady (nepredpokladam viac ako 3 "pohyby" na ucte za mesiac), firma nema ziaden majetok
    Ak to bude tak, ako píšeš, stačí to spracovanie ku koncu účtovného obdobia. Ale nezanedbateľná otázka je, kto bude účtovať faktúry, ich úhrady.... v priebehu ÚO?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Tweety Pozri príspevok
    Ak to bude tak, ako píšeš, stačí to spracovanie ku koncu účtovného obdobia. Ale nezanedbateľná otázka je, kto bude účtovať faktúry, ich úhrady.... v priebehu ÚO?
    A ešte jedna vec, čo ak si práve túto firmu vyberie štatistický úrad na zasielanie mnou toľko nenávidených štatistických výkazov ? Tak účtovníctvo bude treba spracovávať priebežne.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    len si ty pekne hľadaj účtovníčku už teraz, alebo po dovolenkách - v septembri. Komunikácia s ňou ti v mnohom otvorí oči, uvidíš.
    Cena nebude vyššia - je viacmenej jedno, či účtovníctvo urobí ku koncu roka, alebo priebežne.
    Ale nie je jedno, ak ťa ešte zavčasu nakopne, ak by si sa chystal urobiť nejakú - s prepáčením - hlúposť.

    mr2 je offline (nepripojený) mr2

    som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac mr2
    coze? a to je co ten statisticky urad? to ma na to pravomoc? tak potom preplatia sluzby za uctovnictvo alebo ako to funguje?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    mr2 Pozri príspevok
    coze? a to je co ten statisticky urad? to ma na to pravomoc? tak potom preplatia sluzby za uctovnictvo alebo ako to funguje?
    Bohužiaľ má... A jednoznačne s KEJKOU musím len súhlasiť !

    co po zalozeni sro ako na uctovnictvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.