Zavrieť

Porady

STIAHNUTIE Z DOVOLENKY

Môže zamestnávateľ stiahnuť zamestnanca z dovolenky a ak áno v akých prípadoch ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Neviem o tom, ze by niekde bolo definovane, v akych pripadoch, ale odvolat zamestnanca z dovolenky moze, ale

    § 112

    (1) Zamestnávateľ je povinný nahradiť zamestnancovi náklady, ktoré mu bez jeho zavinenia vznikli preto, že zamestnávateľ mu zmenil čerpanie dovolenky alebo ho odvolal z dovolenky.

    ....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    martuľa Pozri príspevok
    aj pracovník, ktorý bol školiť nového to videl, že je to očividne zmazané ..
    Jedna vec je, vidiet, ze je to zmazane, druha dokazat kto a kedy to zmazal .....

    Ak mu to dokazete, mozete vycislit skodu, ktou tym sposobil (napr. zaplatenie prace externeho dodavatela na oprave do povodneho stavu) a do vysky 4 mesacnych platov mu ju dat k nahrade.
    Tu aj vysudite, ak nebude suhlasit s tym, ze to zaplati.

    Radsej by som to riesila bez neho, ak to skutocne urobil narocky, ako ho znovu pustat k systemu, kde netusite, co dalsie urobi.

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    no, veď to, lebo aj ja som sa dočítala, že môže. ale v akých konkrétnych prípadoch?
    A čo tak prípad, že končí PP a vymaže dôležité súbory z PC, ktoré sú súčasťou zakúpeného softweru a bez nich sa nedá pracovať?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martuľa Pozri príspevok
    no, veď to, lebo aj ja som sa dočítala, že môže. ale v akých konkrétnych prípadoch?
    A čo tak prípad, že končí PP a vymaže dôležité súbory z PC, ktoré sú súčasťou zakúpeného softweru a bez nich sa nedá pracovať?
    ako to súvisí s názvom témy ?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    martuľa Pozri príspevok
    no, veď to, lebo aj ja som sa dočítala, že môže. ale v akých konkrétnych prípadoch?
    A čo tak prípad, že končí PP a vymaže dôležité súbory z PC, ktoré sú súčasťou zakúpeného softweru a bez nich sa nedá pracovať?
    náhrada škody

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    veronikasad Pozri príspevok
    ako to súvisí s názvom témy ?
    Tipujem ze "pokazil" software a cerpa nevycerpanu dovolenku kym mu skonci PP. A potrebuju jeho pritomnost

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    presne vystihnuté"
    softwer síce nepokazil, ale boli zmazané dôležité cesty, bez ktorých novo nastupujúci človek sa asi ťažko zorientuje a rozbehne. Jednoducho veci, ktoré mali pomôcť, boli vymazané ...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    martuľa Pozri príspevok
    no, veď to, lebo aj ja som sa dočítala, že môže. ale v akých konkrétnych prípadoch?
    A čo tak prípad, že končí PP a vymaže dôležité súbory z PC, ktoré sú súčasťou zakúpeného softweru a bez nich sa nedá pracovať?
    To je dovod na stiahnutie z dovolenky.
    Len otazne je, ci ich dokazatelne zmazal on alebo ci ich zmazal niekto pocas jeho dovolenky a on to ma prist spravit.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ivka70 Pozri príspevok
    To je dovod na stiahnutie z dovolenky.
    Len otazne je, ci ich dokazatelne zmazal on alebo ci ich zmazal niekto pocas jeho dovolenky a on to ma prist spravit.
    to sa dá zistiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.