Zavrieť

Porady

Financovanie pre odštartovanie živnosti

Dobrý deň, uvažujem o otvorení živnosti popri zamestnaní. Mám v tomto prípade nárok na príspevok? Na začatie podnikania v mojom obore potrebujem zakúpiť software a hardware v hodnote cca 5000€. Aké su Vaše odporúčania? Mám nárok na príspevok alebo sa mám spoliehať radšej na podnikateľský úver?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

    Zelkaem
    Musíš byť aspoň 3 mesiace na ÚP a nesmieš zarobiť za tú dobu viac ako139,90 € mesačne - dokladuješ potvrdenie o príjme a až potom môžeš požiadať o dotáciu. Každý ÚP má inšiu sumu dotácie - podľa počtu nezamestnaných. Ale zatiaľ najviac 4025,00 €.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ani nie si náročný... Však si zabezpečený a máš príjem. Máš predsa z čoho začať podnikať. Príspevky sú pre nezamestnaných a nie pre zabezpečených. Rieš to podnikateľským úverom v prípade potreby.

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    a pri začiatočnej sume 5000€ by sa oplatilo už aj rovno sro nielen živnosť. Aj ked tam musí byť aj nejaký penažný vklad. tuším 750€.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    alessi Pozri príspevok
    a pri začiatočnej sume 5000€ by sa oplatilo už aj rovno sro nielen živnosť. Aj ked tam musí byť aj nejaký penažný vklad. tuším 750€.
    750.- Eur je najnižší možný vklad jedného z viacerých spoločníkov. A zatiaľ platí výška ZI minimálne 5 000.- Eur.
    Ak bude jediný spoločník musí sa to tváriť,, že bolo splatené 5 000.- Eur. /Teda ZI nemusí byť pri zápise do OR splatené v plnej výške, no ja to radšej pre svojich klientov z istých dôvodov robím práve tak, že je splatené celé/

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    Ale vsak základné imanie nemusia tvoriť len financie. A pokiaľ bude mať comp a software za 5000eúr tak hádam aj to sa ráta nie? Ak sa mýlim tak sa ospravedlňujem.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    alessi Pozri príspevok
    Ale vsak základné imanie nemusia tvoriť len financie. A pokiaľ bude mať comp a software za 5000eúr tak hádam aj to sa ráta nie? Ak sa mýlim tak sa ospravedlňujem.
    Áno ráta. No pri zápise takéhoto imania do OR je nevyhnutný súdnoznalecký posudok.

    Financovanie pre odštartovanie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.