Zavrieť

Porady

Ako postupovať ak mi čínsky dodávateľ nedodal tovar?

Ja viem klasicka chyba začiatočníka! zaplatil som vopred bankovým transferom na bankové konto spoločnosti v Číne (http://zhenglixing.com/), ktorá po obdržaní penazí (700 usd) nekomunikuje. Určite tie peniaze už nikdy neuvidím len chcem nejakým spôsobom upozorniť na konkrétneho predajcu alebo upozorniť kompetentné úrady! Faktúru mi poslali e-mailom, no po obdržaní doláčov sa s nimi nemôžem skontaktovať. Ak mi môže niekto pomôcť na koho sa môžem obrátiť bol by som povďačný. To že som spravil chybu mi písať nemusíte už 2 dni si nadávam jaký som.............
Naposledy upravil Dav : 12.08.11 at 04:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Predpokladam, ze mailova adresa bola anonymna a udaje na fakture su fiktivne ....
    myslim, ze nemas velku sancu sa k peniazom dostat.

    Mozno skusit banku, aby poziadala o vratenie penazi ako mylnej platby.

    A aby sa to nestalo inemu ..asi zverejnit svoje skusenosti na internete.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    KEFAN Pozri príspevok
    Ja viem klasicka chyba začiatočníka! zaplatil som vopred bankovým transferom na bankové konto spoločnosti v Číne (http://zhenglixing.com/), ktorá po obdržaní penazí (700 usd) nekomunikuje. Určite tie peniaze už nikdy neuvidím len chcem nejakým spôsobom upozorniť na konkrétneho predajcu alebo upozorniť kompetentné úrady! Faktúru mi poslali e-mailom, no po obdržaní doláčov sa s nimi nemôžem skontaktovať. Ak mi môže niekto pomôcť na koho sa môžem obrátiť bol by som povďačný. To že som spravil chybu mi písať nemusíte už 2 dni si nadávam jaký som.............
    kefan, zapamätaj si: ak chceš obchodovať vo väčšom s čínou, musíš biznis robiť cez seriózneho sprostredkovateľa, ktorý je čínskej národnosti, dlhodobo sa takým biznisom zaoberá a je usadený v sk.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    KEFAN Pozri príspevok
    Ja viem klasicka chyba začiatočníka! zaplatil som vopred bankovým transferom na bankové konto spoločnosti v Číne (http://zhenglixing.com/), ktorá po obdržaní penazí (700 usd) nekomunikuje. Určite tie peniaze už nikdy neuvidím len chcem nejakým spôsobom upozorniť na konkrétneho predajcu alebo upozorniť kompetentné úrady! Faktúru mi poslali e-mailom, no po obdržaní doláčov sa s nimi nemôžem skontaktovať. Ak mi môže niekto pomôcť na koho sa môžem obrátiť bol by som povďačný. To že som spravil chybu mi písať nemusíte už 2 dni si nadávam jaký som.............
    ... že by lampáreň?

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Skús sa skontaktovať s čínskou ambasádou v Pekingu, kde ti daju kontakt na obchodnú komoru. Stalo sa nám niečo podobné, my sme našťastie tovar nakoniec dostali.

    KEFAN je offline (nepripojený) KEFAN

    KEFAN
    AlaNR Pozri príspevok
    Skús sa skontaktovať s čínskou ambasádou v Pekingu, kde ti daju kontakt na obchodnú komoru. Stalo sa nám niečo podobné, my sme našťastie tovar nakoniec dostali.
    Cinska ambasada v Pekingu? nie Slovenska ambasada v pekingu?
    Dakujem za odpoved

    KEFAN je offline (nepripojený) KEFAN

    KEFAN
    srska Pozri príspevok
    kefan, zapamätaj si: ak chceš obchodovať vo väčšom s čínou, musíš biznis robiť cez seriózneho sprostredkovateľa, ktorý je čínskej národnosti, dlhodobo sa takým biznisom zaoberá a je usadený v sk.
    Myslíte si že platba PAYPAL zaručuje úspešnosť obchodu?
    ďakujem za odpoveď

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    KEFAN Pozri príspevok
    Myslíte si že platba PAYPAL zaručuje úspešnosť obchodu?
    ďakujem za odpoveď
    Nie, samotná platba nezaručí realizáciu obchodu. Musí v tom byť aj iný subjekt, napr. keď kupuješ cez eBay a platbu realizuješ cez PayPal, tak vtedy ti PayPal garantuje vrátenie peňazí, ak predávajúci ti tovar nedodá. Ale ak kupuješ cez iné kanály a platíš cez PayPal, tak nemáš garanciu vrátených peňazí. Je to vlastne poistenie platby, kde poistné platí eBay z inkasovaných poplatkov.

    https://www.paypal.com/at/cgi-bin/we...BPInfo-outside

    Ak chceš eliminovať riziko pri nákupe, musíš kupovať na takých stránkach, kde vidíš referencie predávajúceho - napr. eBay, Amazon alebo iné aukčné stránky.

    janci je offline (nepripojený) janci

    janci
    Upozornovat nejake urady a pod. je zbytocna strata casu. Ja viem o pripade, ze firma kupila v Cine nove stavebne stroje za niekolko milionov euro, dokonca poslala zvojho zamestnanca do Ciny aby kontroloval prevzatie tovaru, co bolo v poriadku, ale za colnicou, este pred nalozenim zeriavov na lod bol tovar vymeneny za 30-40 rocny zelezny srot, ktory sem potom prisiel lodov. Ziadne stretnutia pravnikov v Cine, trestne oznamenia ci konzltacie s ambasadami atd. ani po dvoch rokoch nepriniesli ziadny vysledok, peniaze su prec a dalsich 50tis. bolo zbytocne vyhodenych.

    Jedine co mozes urobit je popisat vsade na zahr. forach, ze je to podvod. Priklad:
    http://resources.alibaba.com/topic/6...ase/2.htm?va=0

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    KEFAN Pozri príspevok
    Cinska ambasada v Pekingu? nie Slovenska ambasada v pekingu?
    Dakujem za odpoved
    Jééžiši, ano slovenská ambasáda. Ospravedlňujem sa!

    KEFAN je offline (nepripojený) KEFAN

    KEFAN
    janci Pozri príspevok
    Upozornovat nejake urady a pod. je zbytocna strata casu. Ja viem o pripade, ze firma kupila v Cine nove stavebne stroje za niekolko milionov euro, dokonca poslala zvojho zamestnanca do Ciny aby kontroloval prevzatie tovaru, co bolo v poriadku, ale za colnicou, este pred nalozenim zeriavov na lod bol tovar vymeneny za 30-40 rocny zelezny srot, ktory sem potom prisiel lodov. Ziadne stretnutia pravnikov v Cine, trestne oznamenia ci konzltacie s ambasadami atd. ani po dvoch rokoch nepriniesli ziadny vysledok, peniaze su prec a dalsich 50tis. bolo zbytocne vyhodenych.

    Jedine co mozes urobit je popisat vsade na zahr. forach, ze je to podvod. Priklad:
    http://resources.alibaba.com/topic/6...ase/2.htm?va=0
    Dakujem Vam za stranku pomohlo .....uz teraz viem na 100 % ze mozem ist do ..........

    KEFAN je offline (nepripojený) KEFAN

    KEFAN
    AlaNR Pozri príspevok
    Jééžiši, ano slovenská ambasáda. Ospravedlňujem sa!
    dakujem pane , uz som poslal aj ked asi je to vsetko zbitocne ale aj tak som dostal v tomto obchode trosku drahu facku alebo skor kopanec do RICI

    KEFAN je offline (nepripojený) KEFAN

    KEFAN
    ivka70 Pozri príspevok
    Predpokladam, ze mailova adresa bola anonymna a udaje na fakture su fiktivne ....
    myslim, ze nemas velku sancu sa k peniazom dostat.

    Mozno skusit banku, aby poziadala o vratenie penazi ako mylnej platby.

    A aby sa to nestalo inemu ..asi zverejnit svoje skusenosti na internete.
    jediné čo som dosiahol s bankou bolo to , že sa spoločnosť dostala na blacklist TB a ak niekto bude chciet previesť na ich účet platbu bude bankou upozornený, čo sa týka navratu penazí stojí to 15 euro a majitel účtu musí s návratom súhlasiť ......takže vlastne nič

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    Z ciny som uz par veci objednaval celkom uspesne na focalprice. Dodanie aj reklamacia veci v pohode. Inak nez som to urobil som nasiel tento web co mi celkom pomohol a je tam aj link na zoznam podvodnikov. Je celkom dlhy
    http://www.zbozizciny.hys.cz/

    kabko je offline (nepripojený) kabko

    kabko
    Chobot Pozri príspevok
    Nie, samotná platba nezaručí realizáciu obchodu. Musí v tom byť aj iný subjekt, napr. keď kupuješ cez eBay a platbu realizuješ cez PayPal, tak vtedy ti PayPal garantuje vrátenie peňazí, ak predávajúci ti tovar nedodá. Ale ak kupuješ cez iné kanály a platíš cez PayPal, tak nemáš garanciu vrátených peňazí. Je to vlastne poistenie platby, kde poistné platí eBay z inkasovaných poplatkov.

    https://www.paypal.com/at/cgi-bin/we...BPInfo-outside

    Ak chceš eliminovať riziko pri nákupe, musíš kupovať na takých stránkach, kde vidíš referencie predávajúceho - napr. eBay, Amazon alebo iné aukčné stránky.

    Najlepšie je nenechávať si na Paypal účte žiadne peniaze. V prípade že budeš platiť cez Paypal (ktorý už máš nalinkovaný na svoju bankovú kartu v SK banke), na ktorom nemáš žiadne prostriedky, budú vlastne peniaze strhnuté z tvojho účtu v banke. Potom, v prípade že tovar nedostaneš, a ani kontaktovanie predajcu nie je úspešné, pôjdeš do banky a požiadaš o "chargeback", teda vysvetlíš banke že si kúpil, zaplatil, no neprišlo. Pri tomto spôsobe bude banka kontaktovať Paypal, ktorý potom kontaktuje toho predajcu aby doložil dôkaz že tovar odoslal na tvoju adresu a ty si ho prevzal. Pokiaľ tak predajca neurobí, peniaze ti budú späť pripísané na účet v banke.
    Trvá to síce mesiac, niekedy aj dva, ale tak stojí to za to...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.