Zavrieť

Porady

Ukradnuté doklady

Prosím poraďte:



Mám kamaráta, ktorý podniká od roku 2000. Keďže účtovníctvo má v dezolátnom stave, rozmýšľa, že si nechá ukradnúť kufrík s dokladmi. Ako v takomto prípade postupujú daňové úrady pri kontrole? Veria jednoducho podanému DP?

Ďakujem Vám za pomoc. Ricij
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Ahoj ricij mala som klienta, ktorý 3 roky nepodával DP vôbec a po 3 rokoch prišiel, že ho chce spätne spracovať a podať tie zameškané DP, lenže to už dostal od daňového úradu oznámenie, koľko má zaplatiť daní za 2 roky dozadu. Oni si totiž zohnali všetky jeho vydané faktúry a napočítali mu 25% pašálne výdavky k tým príjmom a vyrubili daň.

    Chcem tým len povedať, aby to potom neurobili takto. Príjmy samozrejme uznajú všetky, ale výdavky, nakoľko skutočné nemôže preukázať, uznajú len v tej výške 25%.

    Treba,aby sa ozvali tí, ktorí majú s tým skutočne skúsenosti. To bol len príklad.(na zastrašenie???)

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    On fakturuje konečným zákazníkom - smrteľníkom bez RP.

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Tak pak neviem, ale neverím tomu, že by verili podanému DP a hlavne ak tá daň je prííííliš nízka.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Čo nízka, doteraz podával iba straty.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    skor postupuju podla obdobnych prikladov tzn. vyrataju to odhadom ako je to obvykle u ostatnych pri tej istej cinnosti

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    No, a bolo mu to treba ?
    Platim dane a verim ze pride cas, ked DU bude takych ludi nechavat v pohode vegetovat. Pridu, pozru, uvidia ze s nesmiernou namahou mozno ziskaju par sto korun. A pochopia, ze sa to neoplati.

    Kludny spanok - to bude na nezaplatenie.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    To Ivan:
    Prečo by mal byť v konkurze? Pokiaľ má viac majetku ako záväzkov (JÚ), resp. kladné vlastné imanie (PÚ), tak určite nemusí.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ricij
    Prosím poraďte:



    Mám kamaráta, ktorý podniká od roku 2000. Keďže účtovníctvo má v dezolátnom stave, rozmýšľa, že si nechá ukradnúť kufrík s dokladmi. Ako v takomto prípade postupujú daňové úrady pri kontrole? Veria jednoducho podanému DP?

    Ďakujem Vám za pomoc. Ricij
    Viem o jednom pripade, presne ako vravi ivab - neuznali nič, a on bol dokonca platca DPH tak mu dorubili ešte aj DPH ačku z celych tržieb a platí jak ...., je to vážna vec!

    ale ak by neurobil už vôbec nič - nepodával priznania dozadu má nádej že sa nič nestane, nakoľko ja mám !zatiaľ! skúsenosť že kontrolujú len 3 roky dozadu.

    Ivan2 je offline (nepripojený) Ivan2

    Ivan2
    Vychadzal som z asi nie celkom presnej informacie, ktoru som nedavno dostal, ze firma, ktora je dva po sebe nasledujuce roky v strate, musi sa sama dat do konkurzu. Ospravedlnujem sa, netusil som, ze mam zlu info.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.