Zavrieť

Porady

podvod- ako postupovat

padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
caute potrebujem poradit, pravdepodobne som stal obetou podvodu ... Prisla mi v eshope objednavka kde zakaznik uviedol ze chce platit prevodom na ucet, .. poslal som mu udaje ku platbe, on mi poslal vypis z internet bankingu slov. sporitelne ze je to uhradene, peniaze ale stale nechodili tak mi povedal ze to reklamoval v banke a ze na druhy den uz urcite pridu, ja som mu zial uz cast tovaru poslal, cele to malo byt na sumu 483,-Eur Asi za stvrtinu ceny mu uz bol doruceny tovar kurierom ktory prebral. Zacal som mat ale podozrenie ze ide podvod a dnes mi v SLSP povedali ze dany ucet neexistuje, dnes uz ma aj odpojeny telefon, na tom vypise je logo SLSP + dalsie ich identifikacne veci, myslim teda ze poskodil aj banku. Viete mi poradit ako mam postupovat dalej? Ist na policiu? co vsetko bude treba? mam jeho mailovu komunikaciu, adresu atd.. dakujem.
Usporiadat
Atomer.sk Atomer.sk

Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac
Rozlucit sa s peniazmi, poucit sa z chyby a ist dalej.
Ked chces, mozes ist na policiu, ale zazraky typu "vystopujeme pachatela podla IP adresy" necakaj.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Atomer.sk Pozri príspevok
Rozlucit sa s peniazmi, poucit sa z chyby a ist dalej.
Ked chces, mozes ist na policiu, ale zazraky typu "vystopujeme pachatela podla IP adresy" necakaj.
to nie je podla IP adresy,... mam jeho mailovu komunikaciu + adresu + prevzal od kuriera balik takze musi existovat je mozne ze kurierovi daval aj cislo obcianskeho.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Nemyslim si, ze je neralne od neho tovar respektive peniaze ziskat spat. Mas predsa vela podstatnych informacii o danom cloveku: od IP adresy, cez jeho adresu bydliska az po cislo zasielky a mailovu komunikaciu. Este by som poziadal banku o pisomne vyjadrenie k uctu zakaznika (ze ucet neexistuje a podobne). Posli mu jednu vyzvu, druhu vyzvu a potom chod na policiu alebo este lepsie - za advokatom.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

padro Pozri príspevok
caute potrebujem poradit, pravdepodobne som stal obetou podvodu ... Prisla mi v eshope objednavka kde zakaznik uviedol ze chce platit prevodom na ucet, .. poslal som mu udaje ku platbe, on mi poslal vypis z internet bankingu slov. sporitelne ze je to uhradene, peniaze ale stale nechodili tak mi povedal ze to reklamoval v banke a ze na druhy den uz urcite pridu, ja som mu zial uz cast tovaru poslal, cele to malo byt na sumu 483,-Eur Asi za stvrtinu ceny mu uz bol doruceny tovar kurierom ktory prebral. Zacal som mat ale podozrenie ze ide podvod a dnes mi v SLSP povedali ze dany ucet neexistuje, dnes uz ma aj odpojeny telefon, na tom vypise je logo SLSP + dalsie ich identifikacne veci, myslim teda ze poskodil aj banku. Viete mi poradit ako mam postupovat dalej? Ist na policiu? co vsetko bude treba? mam jeho mailovu komunikaciu, adresu atd.. dakujem.

Zobrať všetky papiere pod pazuchu a ísť na políciu spísať trestné oznámenie. Ak niečo ešte budú potrebovať, povedia ti a dodáš dodatočne. Možno nie si jedniný ani posledný, koho podviedol. Otázne je, či adresa a meno je skutočné a nie vymyslené.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Atomer.sk Pozri príspevok
Rozlucit sa s peniazmi, poucit sa z chyby a ist dalej.
Ked chces, mozes ist na policiu, ale zazraky typu "vystopujeme pachatela podla IP adresy" necakaj.
Asi u kurierskej spolocnosti by som hladal odrazovy mostik k rieseniu problemu mimosudne.
0 0
Atomer.sk Atomer.sk

Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac
Mam skusenosti, ze policia je velmi neschopna. Som zvedavy, ci sa ti nieco podari poriesit. Budes nas informovat?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

za koľko si mu už tovar poslal?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Na tento stary, otrepany podvod este niekto skoci?

Skus sa spojit s vodicom, co odovzdaval tovar, mozno si na nieco spomenie, co by ti mohlo pomoct pri hladani,ci identifikacii.
urcite chod na Policiu,aj ked mas iny nazor.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Odislo mu tovaru za 147,- Eur. Vymysleny clovek to nemoze byt kedze tovar prevzal cez UPS, a aj meno kto tovar prevzal sa zhoduje. Tiez som si myslel ze na nieco take nikdy nenaletim, ale nikdy nehovor nikdy, zhodou viacerych okolnosti sa stalo. Ak sa mi do zajtra neozve tak to ide policajtom, telefon ma uz odpojeny poslal som mu mail. Dokazov mam pomerne dost. Sfalsoval v podstate aj potvrdenie banky. S oficialnym potvrdenim banky ze to nie je jeho ucet to je komplikovanejsie, nech si ho vyziada policia. Som sam zvedavy ako sa to bude dalej vyvijat. Podla mna nebudem jediny koho oklamal.. informovat o priebehu budem.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
Odislo mu tovaru za 147,- Eur. Vymysleny clovek to nemoze byt kedze tovar prevzal cez UPS, a aj meno kto tovar prevzal sa zhoduje. Tiez som si myslel ze na nieco take nikdy nenaletim, ale nikdy nehovor nikdy, zhodou viacerych okolnosti sa stalo. Ak sa mi do zajtra neozve tak to ide policajtom, telefon ma uz odpojeny poslal som mu mail. Dokazov mam pomerne dost. Sfalsoval v podstate aj potvrdenie banky. S oficialnym potvrdenim banky ze to nie je jeho ucet to je komplikovanejsie, nech si ho vyziada policia. Som sam zvedavy ako sa to bude dalej vyvijat. Podla mna nebudem jediny koho oklamal.. informovat o priebehu budem.
hmm, tak toto zrejme na polícii nepríjmu, suma je to pod hranicou "trestného činu" (266€). Alebo aj príjmu, a vec odložia, že sa nejedná o trestný čin.
Zrejme budeš musieť svoje peniaze vymáhať inak. Najjednoduchšie Návrh na vydanie platobného rozkazu a po úspešnom konaní exekúcia. Odhadovaná dĺžka konania minimálne 1 rok
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
pripadne skusim skonzultovat este s pravnikom. pretoze neviem ci je ta suma podmienkou aby si tym zaoberali.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Veď adresu máš, nie? Je to ďaleko?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
KoxXxo Pozri príspevok
Veď adresu máš, nie? Je to ďaleko?
je to v BA 100km odo mna ... iste viac ako 100 euro by ma potesilo keby mal rozbitu hubu za take spravanie ale..
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
pripadne skusim skonzultovat este s pravnikom. pretoze neviem ci je ta suma podmienkou aby si tym zaoberali.
Ak ti to pomôže, ja som tú sumu konzultovala s pravnikom Zhodli sme sa nakoniec na tom, že na tú políciu by možno bolo dobré ísť, ak má toho na rováši viac. V najhoršom to nepríjmu.
Dostať sa ale k svojim peniazom bude asi cesta na dlhšie.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Ak ti to pomôže, ja som tú sumu konzultovala s pravnikom Zhodli sme sa nakoniec na tom, že na tú políciu by možno bolo dobré ísť, ak má toho na rováši viac. V najhoršom to nepríjmu.
Dostať sa ale k svojim peniazom bude asi cesta na dlhšie.
podla jeho spravania sa asi zivi podvodmi lebo malokomu ja naletim.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
padro Pozri príspevok
caute potrebujem poradit, pravdepodobne som stal obetou podvodu ... Prisla mi v eshope objednavka kde zakaznik uviedol ze chce platit prevodom na ucet, .. poslal som mu udaje ku platbe, on mi poslal vypis z internet bankingu slov. sporitelne ze je to uhradene, peniaze ale stale nechodili tak mi povedal ze to reklamoval v banke a ze na druhy den uz urcite pridu, ja som mu zial uz cast tovaru poslal, cele to malo byt na sumu 483,-Eur Asi za stvrtinu ceny mu uz bol doruceny tovar kurierom ktory prebral. Zacal som mat ale podozrenie ze ide podvod a dnes mi v SLSP povedali ze dany ucet neexistuje, dnes uz ma aj odpojeny telefon, na tom vypise je logo SLSP + dalsie ich identifikacne veci, myslim teda ze poskodil aj banku. Viete mi poradit ako mam postupovat dalej? Ist na policiu? co vsetko bude treba? mam jeho mailovu komunikaciu, adresu atd.. dakujem.
No pekne. Ja pracujem s pôžičkami v banke (schvalovatel) a vedel by som ti porozpravať, akí su ludia vynaliezaví.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Toto mi pripomenulo jeden podobny podvod zo zaciatku 90 tich rokov.

Pracovala som vo firme, ktora snad medzi prvymi zacala dovazat skutre. Odberatelia viac menej otukavali trh, brali najviac tak 2-3 kusy.
Jedneho dna, v stredu prisiel velmi doveryhodne vyzerajuci panko ,naobjednaval plny kamion.
V piatok prisiel akoze skontrolovat, ci sa mu chysta dodavka a priniesol ustrizok seku z posty. Vtedy este IB nebol zabehnuty...
Hoci majitel bol velmi rozumny a ostrielany obchodnik, skoro mu naletel.
Kupujuci ho dokonca ukecal, ze inokedy ako v sobotu nezozenie kamion, takze sme skoro vsetci mali prist v sobotu do prace. Ved pride vazeny a dobry zakaznik, nie?
V piatok vecer nam vsetkym telefonoval, ze nech do prace nechodime, ze sa mu na tom nieco nepozdava.
A nakoniec mal pravdu.

Nepamatam si uz presne cisla takze uvediem priklad: Tovar mal hodnotu 1.630.000 sk.
Ten podvodnik zaplatil 163 sk a ostatne nuly si potom na sek pripisal a ten priniesol ukazat.
Tych 163 sk nam zaciatkom tyzdna prislo a podvodnik sa viac neukazal.
1 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
mne sa tiez viac veci na tom nepozdavalo, ale potom som mal nejaky hovor s nim, a proste ma zblbol tak som nieco poslal nastastie to boli nejake veci co som mal skladom, ale mal tam este jednu drahsiu vec o ktoru mu pravdepodobne islo, pretoze tie ostatne mu vlemi nepomozu aj ked "zadarmo" potesi aj to. Ale evidentne neklamal prvy krat.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no dúfam, že ste tých 163 SK vrátili, lebo inak ste sa bezdôvodne obohatili
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
padro Pozri príspevok
caute potrebujem poradit, pravdepodobne som stal obetou podvodu Tak ty nie si poškodený? Keď vraj pravdepodobne? ... Prisla mi v eshope objednavka kde zakaznik uviedol ze chce platit prevodom na ucet, .. poslal som mu udaje ku platbe, on mi poslal vypis z internet bankingu slov. sporitelne ze je to uhradene, peniaze ale stale nechodili tak mi povedal ze to reklamoval v banke a ze na druhy den uz urcite pridu, ja som mu zial uz cast tovaru poslal, cele to malo byt na sumu 483,-Eur Asi za stvrtinu ceny mu uz bol doruceny tovar kurierom ktory prebral. Zacal som mat ale podozrenie ze ide podvod a dnes mi v SLSP povedali ze dany ucet neexistuje, dnes uz ma aj odpojeny telefon, na tom vypise je logo SLSP + dalsie ich identifikacne veci, myslim teda ze poskodil aj banku. A ako ju poškodil? Nech si to rieši banka. Viete mi poradit ako mam postupovat dalej? Ist na policiu? co vsetko bude treba? mam jeho mailovu komunikaciu, adresu atd.. dakujem.
Trochu si to ujasni a oznám na polícii. Možno bude takých prípadov viac.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať