Zavrieť

Porady

patent pre portal?

Je mozne dat si patentovat, alebo inym sposobom ochranit napad na webovy portal? Ide o jedinecny system, ktory vo svete este nefunguje, je zrealizovany a pripraveny na spustenie. Problem je v tom ze urcite sa to zapaci mnohym ludom a budu chciet nieco podobne. A otazka je ci sa da zabranit tomu ako to bolo pri zlavovych portaloch..najskor bol jeden vo svete, neskor jeden na slovensku, a dnes ich je aspon 40 na slovensku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    portal nie je možné patentovať v zmysle zákona o patentoch a myslím, že portál ako nápad nie je možné nijak chrániť. Môžeš chrániť jeho obsah v zmysle autorského zákona, systém portálu ako software - výsledok tvojej tvorivej duševnej činnosti

    kabko je offline (nepripojený) kabko

    kabko
    To by ma ale zaujímalo, čo je ten "jedinecny system, ktory vo svete este nefunguje" ? Prezradíš nám viac? Resp., keďže je "zrealizovany a pripraveny na spustenie" , môžeš hodiť link? (nech vieme, čo také vytvoril slovák ako prvý na svete, čo tu ešte nieje - neber to ironicky, myslím to v dobrom...)

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    nastastie tato vec zatial zostava medzi tymi par, v ktorych je este dovolene fungovat konkurencii a pokroku

    misco je offline (nepripojený) misco

    misco
    no tak sebadonutenim som aj ja zistil ze nie je mozne patentovat softver, suhlasim s tym ze to aspon umoznuje slobodne vyvijat softver. Ale ma to aj negativa, v tom smere ze zhotovitel inovativneho softveru sa nemoze ucinne branit voci tym ktory vyckavaju a kopiruju uspesne projekty.

    @kabko povedal som ze je pripraveny na spustenie a nie ze je spusteny. Viac v tuto chvilu nepoviem. A slovakov netreba podcenovat v tejto oblasti, mame kvalitne technicke skoly v tomto smere, a poznam vela ludi ktori maju v sucasnosti uspesne startupy a takisto aj uspesne rozbehnute projekty.

    A k tym patentom este. Mam na mysli medzinarodne patenty, nie slovenske. Pre priklad firma Apple ma jeden patent - posuvanie v launcheri je sposobom ako listovanie...cize obrazovky sa posuvaju z prava do lava. Konkurencne operacne systemy ako Android toto vyuzivat nemozu, a posuvanie je riesenie z hora na dol ... ako scrolovanie webstranky.

    Zaujima ma teda ako sa chape takyto patent...ked sa tyka softveru. Pretoze v principe by stacilo patentovat samotnu myslienku ako v pripade Apple. <br>Otazka dalsia je ci to ma vobec zmysel z pravnej stranky, z financnej nie nakolko viem ze su to pekne palky za medzinarodny patent.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Podla prava dusevneho vlastnictva sa myslienka alebo software patentovat nedaju.

    Existuje moznost patentovania software a to v USA.

    Ani americky patent nezastavi cinana co to bude prevadzkovat na indickom serveri.

    V USA su patenty lacne. Bavime sa o zalezitosti niekolko sto USD.

    Ak ta raz niekto bude chciet okopcit tak to urobi. A ty sa aj na hlavu postavis a nic s tym neurobis. Takze zaklad je uviest to na trh vcas a s postacujucim marketingom a kym ta konkurencia skopiruje zhromazdit dostatocny kapital a vytvorit taku inovaciu, ktoru bude konkurencia opat dobiehat par rokov. A takto dookola.
    Ina cesta neexistuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.