Zavrieť

Porady

Podnikanie v zahranici so slovenkou zivnostou

Dobrý deň,
chcel by som sa informovat, ako je to s podnikanim v zahranici. Som slovensky zivnostnik, neplatca DPH, ktory teraz travi vela casu v Ceskej republike (trvaly pobyt mam stale na Slovensku). Prevadzkujem zaroven jeden eshop na Slovensku a chcem sa preto informovat, co potrebujem, aby som si rovnaky eshop mohol zriadit aj v ceskej republike. Staci mi slovenska zivnost ? alebo si musim vybavit samostatnu zivnost v Cechach, kde ale nemam trvaly pobyt.

Dakujem za kazde rady a informacie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    predavac je offline (nepripojený) predavac

    predavac
    Ved z toho slovenskeho e-shopu mozes predavat do celeho sveta, teda aj do ciech.

    Novy eshop podla mna mozes zalozit kde chces, teda aj eshop v ceskom jazyku na .cz domene moze prevadzkovat slovenska osoba, pokial budes faktury vystavovat na tvoju slovensku zivnost, a vsetko co k tomu treba. Ale problem podla mna bude, ak by si chcel mat nejaky sklad alebo kancelariu v CR - to uz neviem.

    Alebo si zaloz aj cesku zivost, ak sa to da a ak je to pre teba v niecom lepsie. Kazdopadne by som si pre istotu zistil, ci sa pre teba nieco nemeni ohladom toho, v ktorej krajine mas platit dane, kedze sa vela casu zdrziavas v CR.
    Teraz to skor striedam, raz som v CR, raz v SK. Skor mi islo o tom, keby fakturacna adresu bola v SR, ale zasielku by som prijal v Cechach a a v Cechach aj odoslal. Budem sa zrejme musiet ist opytat...mam blby pocit, ze budem potrebovat cesku zivnost
    Je určite výhodnejšie, ak si založíte aj českú živnosť.
    E-shop, kt. nie je registrovaný v katalógových vyhľadávačoch (Seznam.cz) a porovnávačoch tovaru, kt. vyžadujú české IČ, akoby ani neexistoval.

    Podnikanie v zahranici so slovenkou zivnostou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.