Zavrieť

Porady

dve otazky na temu home credit

zdravim poradaci dufam ze mi znova pomozete a date mi dobre rady :-D, prva vec: ked som podpisal uverovu zmluvu s nebankovym subjektom a dostal som sa do omeskania s dvoma mesacnymi splatkami, maju pravo ziadat o zrazky zo mzdy, na zaklade Dohody o zrazkach zo mzdy podla §551 Obc. zak., ked som takuto dohodu nepodpisal, a iba vo vseobec. zaväznych podmienkach je uvedene ze podpisom uverovej zmluvy davam suhlas aby mi zamestnavatel stahoval omeskane splatky zo mzdy? druha vec: ma niekto skusenosti s home credit? alebo vase nazory postrehy prijmem vsetko co viete o nich ........ dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    no dobre ale nema to byt samostatne tlacivo ako priloha zmluvy §551 Obc.zak.? moze to byt zakotvene vo vseobec. podmienkach?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Marian Timar
    vseobec. zaväznych podmienkach je uvedene ze podpisom uverovej zmluvy davam suhlas
    Je to jasné, nie? Podpísal si, dal si súhlas! Majú to ošetrené v podmienkach. Takéto spoločnosti pracujú často na hrane zákona, ale v tomto si dávajú sakramentský pozor (až na niektoré výnimky).
    je mozne sa z toho nejako vysekat ???? vsetko sa da obist, aspon na slovensku, platit nieje problem, teraz uz nie, ale nechcem aby to bolo strhavane z platu zamestnavatelom, co s tym??

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak nemáš problém zaplatiť, zaplatíš všetky dlžné splátky a jednu naviac, napíš list - oznámenie.
    alebo rovno vyrovnaj celý dlh.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Nalezitosti zmluv o spotrebitelskych uveroch upravuje prislusny zakon, a to dost podrobne. Moznost zrazok zo mzdy nie je povinnou sucastou zmluvy, teda je mozne ich uviest v obchodnych podmienkach, s ktorymi ste suhlasili. Inak povedane - najprv si treba precitat, co mate podpisat...

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Suseda ma z home creditu platobnu kartu, z ktorej moze vybrat peniaze z bankomatu, oni jej potom posielaju sek na zaplatenie casti dlhu.Nema s tym ziadne problemy.

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Viete mi niekto povedat o kolko percent sa preplati pozicka z homo creditu asi cca 15 percent?

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    webová stránka firmy Vám isto napovie...15% ročne to s prípadnými poplatkami zrejme nebude (tipujem minimálne dvojnásobok)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.