Zavrieť

Porady

účtovníctvo - musí byť "profi"?

som sám v jednoosobovej sro neplatca, ide mi o to ci musim mat uctovnictvo s tymi vasimy triedami uctovnimy 479 a podobne alebo to staci zratat plus a minus?

1.proste na zaciatku je imanie 6000 euro - doma v ponozke

2.potom 1000 euro som presunul do banky na firemny ucet

3.nakupil som asi 15 veci (disk, obal, papier, spotrebne veci, niekolko domen www)

4.mesacne mi pride jedna platba s peniazmi (alebo za 2 mesiace)

a teda: ako to mam spocitat, co mi pride je zisk od neho odpocitam vydaje a kedze som v minuse (nedari sa) tak vlastne dan nebudem platit ziadnu, do danoveho priznania to staci takto?

ci proste to staci pisat do zosita alebo to musim v nejakom programe presne mat tie uctovne triedy a tak..? danove priznanie mi pomozu na urade vypisat podla toho? som konatel bez odmeny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Na začiatok skús hľadať v téme podvojné účtovníctvo čo to všetko obnáša. DU nechce vidieť iba Tvoje príjmy ale ináč povedané aj bilanciu majetku. Učtovná závierká=DPPO+Výkaz ziskov a strát+Súvaha+Poznámky. Toľko v skratke.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    mr2 Pozri príspevok
    1. som sám v jednoosobovej sro neplatca, ide mi o to ci musim mat uctovnictvo s tymi vasimy triedami uctovnimy 479 a podobne alebo to staci zratat plus a minus?
    2. ako to mam spocitat, co mi pride je zisk od neho odpocitam vydaje a kedze som v minuse (nedari sa) tak vlastne dan nebudem platit ziadnu, do danoveho priznania to staci takto?
    3. danove priznanie mi pomozu na urade vypisat podla toho? som konatel bez odmeny
    1. nestačí zrátať plus a minus... účtovníctvo musí byť v súlade so zákonom o účtovníctve, postupmi účtovania, .... aj keby si "viedol" ručne

    2. stačí to maximálne na operatívny prehľad o tom, ako stojíš - na podanie daňového priznania rozhodne nie.

    3. určite ti podľa toho na úrade nevypíšu daňové priznanie právnickej osoby - okrem toho k DP-PO musíš predložiť aj účtovnú závierku (výkazy, poznámky...)

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ano presne tak , účtovníctvo možu robiť len účtovníci

    elektrinu zapajať len elektrikari

    vodu zapajať len vodári

    PC zapajať len PC-čkári

    a tak podobne

    do vyššie uvedenej rovnice si možeš dosadiť čokoľvek.....

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    vulxy Pozri príspevok
    neviem kdo ako ale vsetky hore uvedene veci si robim sam a este aj viac,kebyze si mam na vsetko najimat odbornika tak zaradam len nanho.
    Je úplne jedno, kto účtovníctvo robí. No nie je jedno, ak nespĺňa právnymi normami stanovené náležitosti, z porušenia ktorých sa odvíjajú aj sankcie. Ak nie sú prostriedky na kvalitne spracované služby, tak musia byť na prípadné sankcie.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    mr2 Pozri príspevok
    som sám v jednoosobovej sro neplatca, ide mi o to ci musim mat uctovnictvo s tymi vasimy triedami uctovnimy 479 a podobne alebo to staci zratat plus a minus?

    1.proste na zaciatku je imanie 6000 euro - doma v ponozke

    2.potom 1000 euro som presunul do banky na firemny ucet

    3.nakupil som asi 15 veci (disk, obal, papier, spotrebne veci, niekolko domen www)

    4.mesacne mi pride jedna platba s peniazmi (alebo za 2 mesiace)

    a teda: ako to mam spocitat, co mi pride je zisk od neho odpocitam vydaje a kedze som v minuse (nedari sa) tak vlastne dan nebudem platit ziadnu, do danoveho priznania to staci takto?

    ci proste to staci pisat do zosita alebo to musim v nejakom programe presne mat tie uctovne triedy a tak..? danove priznanie mi pomozu na urade vypisat podla toho? som konatel bez odmeny


    Každá sro je povinná viesť podvojné účtovníctvo od jej vzniku až po zánik podľa platnej legislatívy.
    Pokiaľ sa chceš vyhnúť event. pokutám, určite doporučujem dať si účtovníctvo spracovať účtovníčke. Určite je to lacnejší špás ako pokuty.
    Ostatné tu už bolo povedané.

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    Indeed Pozri príspevok
    Ano presne tak , účtovníctvo možu robiť len účtovníci

    elektrinu zapajať len elektrikari

    vodu zapajať len vodári

    PC zapajať len PC-čkári

    a tak podobne

    do vyššie uvedenej rovnice si možeš dosadiť čokoľvek.....
    neviem kdo ako ale vsetky hore uvedene veci si robim sam a este aj viac,kebyze si mam na vsetko najimat odbornika tak zaradam len nanho.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Lenže zadávateľova otázka sa mi javí, že on evidentne účtovnej problematike vôbec nerozumie. Inak by svoju otázku nepoložil tak, ako ju položil.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    mr2 Pozri príspevok
    som sám v jednoosobovej sro
    Na takéto prípady (neviesť účtovníctvo - "profi") je lepšie FO podnikať ako SZČO a viesť daňovú evidenciu, prípadne uplatňovať "paušálne výdavky".

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    JankaO Pozri príspevok
    Ak nie sú prostriedky na kvalitne spracované služby, tak musia byť na prípadné sankcie.
    Veľmi dobre napísané. Mal by si to uvedomiť každý podnikateľ.

    účtovníctvo - musí byť "profi"?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.