Zavrieť

Porady

Pyramídová hra !!!

Dobrý deň, prosím vás, viac krát ste mi tu veľmi dobre poradili. Potrebujem teraz ďalšiu radu. Moja známa sa chystá zajtra ráno zapojiť do jednej pyramídovej hry. Nakoľko nie som právnik, neviem si predstaviť či z toho môže mať neskôr nejaké dôsledky, alebo nie. Samozrejme viem, že takéto systémy sú ilegálne, no bohužiaľ neviem ako jej to mám vyhovoriť. Čo jej teda hrozí, ak sa zapojí do tej pyramídy?
Naposledy upravil Dav : 28.11.11 at 08:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    no neviem, napr. vkladatelia do nebankoviek uzatvárali zmluvy o tichom spoločenstve a iba preto, že uplynula premlčacia doba, neboli trestné stíhaní

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Jano69 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím vás, viac krát ste mi tu veľmi dobre poradili. Potrebujem teraz ďalšiu radu. Moja známa sa chystá zajtra ráno zapojiť do jednej pyramídovej hry. Nakoľko nie som právnik, neviem si predstaviť či z toho môže mať neskôr nejaké dôsledky, alebo nie. Samozrejme viem, že takéto systémy sú ilegálne, no bohužiaľ neviem ako jej to mám vyhovoriť. Čo jej teda hrozí, ak sa zapojí do tej pyramídy?
    no ak je svojprávna, tak to nerieš... reálnych príkladov bolo veľa, mohla sa poučiť

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Jano69 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím vás, viac krát ste mi tu veľmi dobre poradili. Potrebujem teraz ďalšiu radu. Moja známa sa chystá zajtra ráno zapojiť do jednej pyramídovej hry. Nakoľko nie som právnik, neviem si predstaviť či z toho môže mať neskôr nejaké dôsledky, alebo nie. Samozrejme viem, že takéto systémy sú ilegálne, no bohužiaľ neviem ako jej to mám vyhovoriť. Čo jej teda hrozí, ak sa zapojí do tej pyramídy?

    Snažiš sa vyhovoriť, teda asi vieš, čo jej hrozí. Tak o čom je reč?

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    ...hrozí jej to, že keď pôjde po ulici, ľudia budú otáčať hlavu opačným smerom

    Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

    :-) Jano69
    "pracovník" zaplatí 37€ za registráciu a jeho úlohou je zháňať ďalších ľudí, ktorí sa registrujú, za každého dostane 18€, zvyšok sa zrejme prerozdelí medzi ľudí nad ním, skrátka typická pyramída

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Jano69 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím vás, viac krát ste mi tu veľmi dobre poradili. Potrebujem teraz ďalšiu radu. Moja známa sa chystá zajtra ráno zapojiť do jednej pyramídovej hry. Nakoľko nie som právnik, neviem si predstaviť či z toho môže mať neskôr nejaké dôsledky, alebo nie. Samozrejme viem, že takéto systémy sú ilegálne, no bohužiaľ neviem ako jej to mám vyhovoriť. Čo jej teda hrozí, ak sa zapojí do tej pyramídy?
    video1983
    a o co ide? popis konkretnejsie
    ...a načo ????

    ...blbí lidi ,taky lidi ...

    Čo mu hrozí ???...nič v podstate ....príde o svoje love ...........jak plno iných .....samozrejme ogranizátorov do toho neráram ...

    Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

    :-) Jano69
    príde o peniaze akým spôsobom? v najhoršom prípade len za tú registráciu? pre 37€ sa už nezabije, možno sa aspoň ponaučí ... čiže ani za to, že do toho zapojí iných ľudí jej nič nehrozí?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Jano69 Pozri príspevok
    príde o peniaze akým spôsobom? v najhoršom prípade len za tú registráciu? pre 37€ sa už nezabije, možno sa aspoň ponaučí ... čiže ani za to, že do toho zapojí iných ľudí jej nič nehrozí?
    ...he ...natrafí na jedného " iného " ...a ten jej aj trafiť jednu " inú " môže ....

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    Jano69 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede Bodíky a súhlasy rozdané
    ..

    ..pekne!...ale bodíkmi a súhlasmi my o nič neprídeme...a ak sa pre 37€ tvoja známa nezabije, nuž načo sem píšeš?..nerieš a hotovo!...

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Jano69 Pozri príspevok
    príde o peniaze akým spôsobom? v najhoršom prípade len za tú registráciu? pre 37€ sa už nezabije, možno sa aspoň ponaučí ... čiže ani za to, že do toho zapojí iných ľudí jej nič nehrozí?
    nuž ak nehrozí, že môže stratiť priateľov, známych, rodinu (dobré vzťahy v rodine), ktorých bude musieť(?) tiež do toho zapojiť a bude ich o tom musieť(?) presviedčať ...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pardon, ale píšete, akoby tí priatelia, známi, atd. neboli svojprávne osoby.
    Ak nebudú chcieť, tak do toho nepôjdu, ak áno, je to ich slobodné rozhodnutie.
    Vo väčšine prípadov, práve známi, rodina do toho nejdú, a ak áno, tak až nakoniec.
    nepoznám pyramídové hry, možno je to MLM, ale aj tvoja známa je svojprávna, tak čo riešiš?
    Ja som toho názoru, že je škoda každej nevyužitej šance a ak ju to oslovilo, tak asi vie prečo.
    Možno by ju viac mrzelo, keby do toho nešla, ako tých 37 EUR.

    Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

    :-) Jano69
    Paula - ja naozaj neviem čo jej hrozí, viem len, že je to ilegálny spôsob zarábania

    - naozaj je reč o známej, nech si nikto nemyslí, že o mne

    Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

    :-) Jano69
    pepsikova - píšem preto, lebo som sa bál, či jej z právneho hľadiska niečo nehrozí

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    Jano69 Pozri príspevok
    Paula - ja naozaj neviem čo jej hrozí, viem len, že je to ilegálny spôsob zarábania

    - naozaj je reč o známej, nech si nikto nemyslí, že o mne
    tak žeby niečo zarobila,to ozaj nemusíš mať obavu. To by musela byť úplne hore.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    Jano69 Pozri príspevok
    pepsikova - píšem preto, lebo som sa bál, či jej z právneho hľadiska niečo nehrozí
    ..

    ..no to je v poriadku...toto však nemá s touto odpoveďou nič spoločné, preto nechápem túto invektívu:

    Jano69

    Ďakujem za odpovede Bodíky a súhlasy rozdané


    ...svedčí o charaktere otázky...

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Hlavne kvoli hlúposti takých,ako je tvoja známa,je Slovensko tam,kde je.
    A takýto človek má tak jeden volebný hlas ako triezvo uvažujúci človek.To je v p..i toto.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.