Zavrieť

Porady

zľava na tovar

Ahoj, mám otázku: mám obchod s darčekmi a keďže sa blížia vianoce, chcem mojim blízkym dať darčeky z môjho obchodu. otázka znie: môžem ten tovar predať sama sebe (alebo mojej rodine) so zľavou? a do akej výšky zľavy môžem ísť, aby to bolo v poriadku z účtovného a aj daňového hľadiska? Díky za odpovede...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kimart Pozri príspevok
    S.r.o., platca DPH predáva tovar, rozhodol sa, že na niektoré položky dá 100% zľavu, vystavil faktúru na ktorej uviedol okrem predaného, podľa mňa týmto pádom už darovaný tovar takto: názov, počet,PC napr. 50€, zľava 100%, suma po zľave 0.
    Pýtam sa, z tých 50€ musí predsa odviesť teraz DPH, nie? ako to zaúčtovať a uviesť do DPH-čky?
    ÁNo, už to nie je zľava, dph musíš odviesť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    korela Pozri príspevok
    Príklad:
    Predaj kníh pred sviatkami ambulantným spôsobom, v určitom objeme sa knihy ukradnú.
    Rovnako sa to môže stať v ktoromkoľvek obchode. Ako sa táto strata vykazuje?
    To nie je zľava. Si
    korela Ďakujem.:-)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    si SZČO, alebo sro=PO?
    Si platiteľ DPH?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    florens Pozri príspevok
    Ahoj, mám otázku: mám obchod s darčekmi a keďže sa blížia vianoce, chcem mojim blízkym dať darčeky z môjho obchodu. otázka znie: môžem ten tovar predať sama sebe (alebo mojej rodine) so zľavou? a do akej výšky zľavy môžem ísť, aby to bolo v poriadku z účtovného a aj daňového hľadiska? Díky za odpovede...
    Môžeš tovar predať-použiť sama, zľavu si urči sama. A výdavok bude nedaňový.
    Naposledy upravil Tweety : 11.12.11 at 10:29

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako chceš predať sama sebe? sama sebe vystavíš faktúru?
    To rovno zaúčtuj ako osobnú spotrebu.
    aj tak je to darček - takže nedaňový výdavok=nedaňová spotreba.

    florens je offline (nepripojený) florens

    florens
    KEJKA Pozri príspevok
    ako chceš predať sama sebe? sama sebe vystavíš faktúru?
    To rovno zaúčtuj ako osobnú spotrebu.
    aj tak je to darček - takže nedaňový výdavok=nedaňová spotreba.
    ziadna faktura, normalne doklad z registračky. a ked to nechcem evidovat ako osobnu spotrebu, ale ako predaj? osobna spotreba ma aky vplyv na dan z prijmu? je predsa rozdiel, či to predam, alebo to vykážem ako osobnu spotrebu, nie?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    samozrejme, že je rozdiel.
    Ale ja som sa držala zadania o darčekoch.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    florens Pozri príspevok
    ziadna faktura, normalne doklad z registračky. a ked to nechcem evidovat ako osobnu spotrebu, ale ako predaj? osobna spotreba ma aky vplyv na dan z prijmu? je predsa rozdiel, či to predam, alebo to vykážem ako osobnu spotrebu, nie?
    Áno samozrejme, z predaja je tržba, a z osobnej spotreby nie je, tá nijako neovplyvní základ dane.

    florens je offline (nepripojený) florens

    florens
    florens Pozri príspevok
    a aku zlavu si možem najviac určiť? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru?
    tak ešte raz moja otázka.... s akou zľavou možem najviac predavať? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    florens Pozri príspevok
    tak ešte raz moja otázka.... s akou zľavou možem najviac predavať? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru?
    ako komu

    florens je offline (nepripojený) florens

    florens
    florens Pozri príspevok
    tak ešte raz moja otázka.... s akou zľavou možem najviac predavať? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru?
    môže mi niekto dať odpoveď na túto konkrétnu otázku? stále mi to nie je jasne....
    s akou zľavou možem najviac predavať? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    florens Pozri príspevok
    môže mi niekto dať odpoveď na túto konkrétnu otázku? stále mi to nie je jasne....
    s akou zľavou možem najviac predavať? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru?
    keby si konkrétne dopísal zadanie, tak by si dostal lepšiu odpoveď.
    Ty naozaj chceš nakúpiť za 100, zaplatiť 100 ale dostať nazad len napr. 20, alebo 50, alebo 1 euro?
    to je čo za podnikanie?

    florens je offline (nepripojený) florens

    florens
    KEJKA Pozri príspevok
    keby si konkrétne dopísal zadanie, tak by si dostal lepšiu odpoveď.
    Ty naozaj chceš nakúpiť za 100, zaplatiť 100 ale dostať nazad len napr. 20, alebo 50, alebo 1 euro?
    to je čo za podnikanie?
    Milá Kejka, moje otázky sú položené dosť jasne. Nerieš prosím ťa to čo nemusíš, mňa len zaujíma, aké sú možnosti - čisto teoreticky. Čo Ti nie je jasné na mojej konkrétnej otázke: s akou zľavou možem najviac predavať? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru? Vieš mi priamo odpovedať, alebo nie? Pokiaľ nie, tak nepíš okolo nezmyselné omáčky a radšej nereaguj. Ďakujem za pochopenie...

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    S.r.o., platca DPH predáva tovar, rozhodol sa, že na niektoré položky dá 100% zľavu, vystavil faktúru na ktorej uviedol okrem predaného, podľa mňa týmto pádom už darovaný tovar takto: názov, počet,PC napr. 50€, zľava 100%, suma po zľave 0.
    Pýtam sa, z tých 50€ musí predsa odviesť teraz DPH, nie? ako to zaúčtovať a uviesť do DPH-čky?

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    a vie mi niekto poradiť, ako to zaúčtovať? či len načítam ZD zo 100%-nej zľavy nato dám DPH a uvediem toto v DP DPH?
    A ešte jeden dotaz, ak je to zľava napr. 80% z tejto DPH nemusím odviesť?
    Naposledy upravil kimart : 18.12.12 at 12:11 Dôvod: doplnenie

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Príklad:
    Predaj kníh pred sviatkami ambulantným spôsobom, v určitom objeme sa knihy ukradnú.
    Rovnako sa to môže stať v ktoromkoľvek obchode. Ako sa táto strata vykazuje?

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    kimart Pozri príspevok
    a vie mi niekto poradiť, ako to zaúčtovať? či len načítam ZD zo 100%-nej zľavy nato dám DPH a uvediem toto v DP DPH?
    A ešte jeden dotaz, ak je to zľava napr. 80% z tejto DPH nemusím odviesť?
    posúvam...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.