Zavrieť

Porady

Sťahovanie sa do Prahy

Ahojte všetci chcela by som Vás poprosiť o drahocennú radu. V lete sa chystáme celá rodinka presťahovať do Prahy. Našli sme si domček, kde sme sa už dohodli na prenájme od 1.7.2012. Manžel má prisľúbenú prácu v Prahe už od 1.3.2012. Na Slovensko sa už nechceme nikdy vrátiť.Len riešim teraz dilemu. Som na rodičovskej dovolenke tu na Slovensku a chcela by som vedieť ako to bude so mnou a s našim drobcom, keď sa presťahujeme do Prahy. Teda viem, že manžel tam bude aj poistený, nakoľko tam bude zamestnaný, ale ako to bude so mnou a s drobčekom? Teda chcela by som vedieť či tam budeme aj my poistení, alebo sa musíme niekde nahlásiť a platiť si dobrovoľne poistenie? Čo zdravotné poistenie, ak sa nedaj bože niečo stane malinkému, alebo ochorie on, alebo ja? A ako to bude s mojim rodičovským? Budem dostávať v Čechách, alebo si musím nejak nechať preposielať slovenský rodičovský? A čo si potrebujem vybaviť tu na Slovensku a čo v Čechách, keď tam prídeme, prípadne ešte pred tým? Prosím ak môžete, tak mi nejak poraďte, ak máte niekto skúsenosti, prípadne viete ako postupovať. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ďakujem za stránky. prezrela som si ich, no však nikde som sa nedočítala, či mám právo dostávať rodičovský v čechách, alebo budem dostávať na slovensku a budem si to musieť nechať nejak preposielať...a tiež dosť nechápem tým formulárom z poisťovne....

    Sťahovanie sa do Prahy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.