Zavrieť

Porady

Spolocnik v s.r.o, podpora v nezamestnanosti

Chcel by som sa opytat, ak som spolocnik v s.r.o, nemam s nou ziadne pracovne zmluvy a budem si nechavat vyplacat len podiely na zisku (ktore asi nebudu v najblizsej dobe) a vyhodia ma z prace, mam narok na podporu v nezamestnanosti?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nuccky Pozri príspevok
    Chcel by som sa opytat, ak som spolocnik v s.r.o, nemam s nou ziadne pracovne zmluvy a budem si nechavat vyplacat len podiely na zisku (ktore asi nebudu v najblizsej dobe) a vyhodia ma z prace, mam narok na podporu v nezamestnanosti?

    Dakujem
    nemáš nárok z dvoch dôvodov.
    - Ak nie si zamestnanec, nemáš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti
    - Spoločník sa považuje pre účely zákona o službách zamestnanosti za SZČO, nezaevidujú ťa (bez ohladu na výšku príjmu) ako uchádzača o zamestnanie.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nie

    a poprosím, nezakladaj témy s rovnakými otázkami, ktoré si už položil inde. ...a skôr než sa opýtaš, skús sa tu trocha pozrieť...všetko, čo chceš vedieť tu bolo riešené tisíckrát a v poslednom mesiaci aspoň stokrát...

    nuccky je offline (nepripojený) nuccky

    nuccky
    Ospravedlnujem sa.

    tictac7 Pozri príspevok
    nie

    a poprosím, nezakladaj témy s rovnakými otázkami, ktoré si už položil inde. ...a skôr než sa opýtaš, skús sa tu trocha pozrieť...všetko, čo chceš vedieť tu bolo riešené tisíckrát a v poslednom mesiaci aspoň stokrát...

    suschi je offline (nepripojený) suschi

    suschi
    viete mi povedať podla akého zákona a § nemá zamestnanec a zároven spoločník nárok na podporu? napr. ked spoločník nie je vyplácaný vôbec finannčými prostriedkami a zamestnancom je už 10 rokov? dík

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    suschi Pozri príspevok
    viete mi povedať podla akého zákona a § nemá zamestnanec a zároven spoločník nárok na podporu? napr. ked spoločník nie je vyplácaný vôbec finannčými prostriedkami a zamestnancom je už 10 rokov? dík
    Podľa zákona o službách zamestnanosti - spoločník sa považuje za SZČO, bez ohladu na výšku príjmu.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    suschi Pozri príspevok
    viete mi povedať podla akého zákona a § nemá zamestnanec a zároven spoločník nárok na podporu? napr. ked spoločník nie je vyplácaný vôbec finannčými prostriedkami a zamestnancom je už 10 rokov? dík
    Zákon č.5/2004 Z.z. zákon o službách zamestnanosti

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    § 5 pís. d hore uvedeného zákona znie.....

    d) fyzická osoba, ktorá je spoločníkom verejnej obchodnej spoločnosti, komanditnej spoločnosti alebo spoločnosti s ručením obmedzeným podľa osobitného predpisu,13)

    suschi je offline (nepripojený) suschi

    suschi
    diiky, a čo takto § 6 ods.2 písm b... ja som si cely život platila poistenie v nezamestnanosti ako zamestnanec +zamestnavateľ za mna odvadzal. ako SZČO som nikdy nebola prihlasena tympadom ani odhlasena z poistenia v nezamestnanosti...hmm??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    suschi Pozri príspevok
    diiky, a čo takto § 6 ods.2 písm b... ja som si cely život platila poistenie v nezamestnanosti ako zamestnanec +zamestnavateľ za mna odvadzal. ako SZČO som nikdy nebola prihlasena tympadom ani odhlasena z poistenia v nezamestnanosti...hmm??
    to čo píšeš je síce pekné, ale uchádzačom o zamestnanie, nemôže byť SZČO a na dávku v nezamestnanosti má nárok len uchádzač o zamestnanie.

    A spoločník je považovaný v zmysle zákona o službách zamestnanosti za SZČO. §§-y máš priložené v predch.príspevkoch.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    suschi Pozri príspevok
    viete mi povedať podla akého zákona a § nemá zamestnanec a zároven spoločník nárok na podporu? napr. ked spoločník nie je vyplácaný vôbec finannčými prostriedkami a zamestnancom je už 10 rokov? dík
    v § 104 zák o SP nájdeš - kto nárok na dávku v nezamestnanosti má

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.