Zavrieť

Porady

moje skusenosti v internetovom podnikani

ahoj poradaci.

rozhodol som sa podelit sa o moje skusenosti s podnikanim cez internet a verim ze to pomoze aj inym zacinajucim podnikatelom.
nebudem tu rozpisovat vsetko bolo by to na dlho.
podnikat som zacal cca pred 2 rokmi ale vobec mi to neslo kupil som si vlastny eshop naplnil ho ale predaj akosi nesiel koli tomu ze ceny boli u konkurencii nizsie.tak som rozmyslal co a ako dalej ako sa presadit.a tak ma napadlo obchodovat s cinou.zrusil som eshop a zacal kupovat v cine tovar cez cinske eshopy. a tu som ho zacal predavat pripadne som ho daval cez aukcie a zacalo sa mi aj trosku darit co ma velmi tesilo ale po dlhom case som zistil ze sa da nakupit este lepsie ale samozrejme bolo tam velke riziko ze pridem o peniaze kedze bolo treba platit vopred a uz vatsie sumy ale riskol som to a vyslo to teraz mam velmi vela cinskych dodavatelov ktory su zodpovedny a vzdy poslali to co mali.samozrejeme jedna asi banalna rada nie vsetko lacne musi byt aj dobre preto je lepsie si priplatit ale je to kvalitnejsie.teraz moje podnikanie prebieha asi takto ponukam tovar cez zlavovy portal a je to velmi dobra vec dokonca som si nasiel aj dalsich odberatelov ktory odomna kupuju tovar a predavaju ho dalej mam zakaznikov aj medzi prevadzkovatelmi zlav.portalov.budem rad ak sa to rozrastie aj vdaka Vam.hladam uz aj odberatelov ktory maju kamenne obchody kde si kazdy pride na svoje.dokonca mam novych zakaznikov napr.majitelov donasiek alebo barov restavracii a pod kde si odomna kupuju rozne darcekova predmaty ktore davaju svojim zakaznikom ako darceky.kazdeho v dnesnej dobe potesi ked po dobrom obede dostane ako pozornost podniku napr.hodinky alebo nieco ine.moznosti su nekonecne.
ak by ste mali zaujem o radu pripadne nejaku pomoc alebo nieco ine budem velmi rad ak mi napisete tu popripade sukromnu spravu a ak budem vediet velmi rad poradim.dokonca mozem odporucit aj nejakych slusnych obchodnikov v cine.

moja rada znie netreba sa vzdavat je vela moznosti.
Naposledy upravil zavis1 : 11.02.12 at 12:41
Usporiadat
Ganzo Ganzo

Ganzo je offline (nepripojený) Ganzo

Dobry den,
zaujal ma Vas prispevok. Myslite, ze by Ste mi mohol odporucit nejakeho spolahliveho obchodnika?
Cosa tyka oblasti obchodnu nechavam to volne neuzatvaram sa niecomu.
Dakujem.

p.s. sukromna sprava sa mi neda poslat.
0 0
migrena2 migrena2

migrena2 je offline (nepripojený) migrena2

Dobrý deň mám malo príspevkov takže mi nejde poslať súkromná správa, chcel by som sa spýtať ako to je s clom pri dovoze napríklad oblečenia s činy, už dlho uvažujem nad niečim podobným ako máte aj vy ...dakujem za odpoveď
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Zaujima ma ako si komunikoval s Číňanmi,

je zname,že rodený Číňan, ktorý v Číne vyštuduje vysokú školu získa iba solídné základy čínskej abecedy a kaligrafie.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
predpokladam ze anglicky to dobre zvladaju ved sa mi uz neraz stalo ze samotni cinania volali mne,... a nemal som problem ked som tam kupoval ja nieco, pisat s nimi po anglicky

Indeed Pozri príspevok
Zaujima ma ako si komunikoval s Číňanmi,

je zname,že rodený Číňan, ktorý v Číne vyštuduje vysokú školu získa iba solídné základy čínskej abecedy a kaligrafie.
0 0
zavis1 zavis1

zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

padro Pozri príspevok
predpokladam ze anglicky to dobre zvladaju ved sa mi uz neraz stalo ze samotni cinania volali mne,... a nemal som problem ked som tam kupoval ja nieco, pisat s nimi po anglicky
ano ako hovori padro komunikujem anglicky a ak im date cislo tak Vam budu aj volat samozrejme budu volat ked je u nas den teda aspon ja som mal vzdy take stastie ze to bolo v priebehu dna.
0 0
zavis1 zavis1

zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

migrena2 Pozri príspevok
Dobrý deň mám malo príspevkov takže mi nejde poslať súkromná správa, chcel by som sa spýtať ako to je s clom pri dovoze napríklad oblečenia s činy, už dlho uvažujem nad niečim podobným ako máte aj vy ...dakujem za odpoveď
ahoj migrena2

co sa tyka cla ohladne oblecenia tak to neviem pretoze oblecenie som neobjednaval je to tu uz velmi vela.ale kazdy moj novy nakup na novy tovar som si dal poslat napr.DHL a ona mi to vsetko preclila a len mi poslali sms alebo email kolko treba zaplatit za svoje sluzby si uz nic navyse neuctovali.pri dalsej objednavke ak som objednaval ten isty druh a nepotreboval som tovar rychlo dal som si toposlat lodou co je sice cca min.14 dni ale je to lacnejsie a pri preclievani som uz mal vyplnene jcd takze som ho len opisal a bolo to.
0 0
11momo11 11momo11

11momo11 je offline (nepripojený) 11momo11

zavis1 mohol by si ma kontaktovať na mail mihalik11@gmail.com ?
Ďakujem
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Indeed Pozri príspevok
Zaujima ma ako si komunikoval s Číňanmi,

je zname,že rodený Číňan, ktorý v Číne vyštuduje vysokú školu získa iba solídné základy čínskej abecedy a kaligrafie.
A to je odkial zname? Dnes male decko, ktore pomaha na trhu oteckovi predavat pomarance komunikuje perfektne po anglicky. Nie iba - kolko to stoji a cislovky, ale mozes sa s nim bavit o skole a o kamaratoch, este ti vysvetli aj gramatiku, ak mu priplatis...
0 0
capricornus.rd capricornus.rd

capricornus.rd je offline (nepripojený) capricornus.rd

Dobrý deň, veľmi ma zaujal tento príspevok, taktiež rozmýšlam o internetovom obchode, mohli by ste mi napísať na e-mail : eviku.drabikova@gmail.com
Ďakujem, pretože nemám toľko príspevkov aby som mohla posielať súkromné správy.
0 0
migrena2 migrena2

migrena2 je offline (nepripojený) migrena2

ďakujem za odpoveď mám ešte ďalšie otazky ohladom fungovania eshopu mohly by sme mi napisať váš mail? moj je stanislavpis@pobox.sk dakujem
0 0
danye99 danye99

danye99 je offline (nepripojený) danye99

mna by tiež zaujimalo ohladom obchodovania. poprosim o dalsie informacie na mail dd.gajdos@gmail.com. a ak sa možem opytat s cim obchodujete na mail...

0 0
daduska01 daduska01

daduska01 je offline (nepripojený) daduska01

O ake produkty ide?
0 0
Borly Borly

Borly je offline (nepripojený) Borly

Zdravím ťa zavis1

Pracujem tiež na rozbehnutí eshopu z dovozom z Číny. Účtovníčka mi však hovorí, že to nieje také jednoduché. Tak sa chcem informovať u človeka, ktorý s tým má praktickú skúsenosť ako si ty. Ako riešiš papierovú stránku tohoto podnikania. Napr.:

- sú potrebné nejaké povolenia pre dovoz?
- či je potrebné robiť nejaké hlásenia (známi musí robiť mesačné hlásenia ale dováža z inej krajiny tak neviem či to platí aj pre čínu)
- či sa to berie za intrakomunitárny dovoz čiže dovoz z číny cez iné krajiny a následný dovoz do SR
- ako je to z DPH musel si sa registrovať ako plátca?

Ďakujem ti za každú radu

môžeš ma kontaktovať na mail.: ondrejborlas@gmail.com

s pozdravom Ondrej Borláš
0 0
kolac kolac

kolac je offline (nepripojený) kolac

Ahoj,

mohol by si ma prosim kontaktovat na vladimir.sycev@gmail.com
Ja eshopy vyrabam a preto uz dlhsiu dobu uvazujem ze si otvorim vlastny mozno s rovnakym sortimentom aky ponukas. Dakujem.
0 0
rajec2241 rajec2241

rajec2241 je offline (nepripojený) rajec2241

PLS ozvite sa mi na email rajec2241@azet.sk.DAKUJEM, mam tiez zopar super cinskych dodavacov
0 0
dubacik dubacik

dubacik je offline (nepripojený) dubacik

Jedna otázočka. Tovar, ktorý je dovážaný spoza hraníc EÚ, podlieha povinnej certifikácii. Teda doviezť môžes, ale uviesť na trh (to znamená predať ďalej) iba vtedy, keď tovar overí autorizovaná skúšobňa. To znamená, keď príde kontrola a vypýta vyhlásenie o zhode a nemáš, tak je z toho poriadne mastná pokuta. Ako riešiš CE certifikáty a vyhlásenia o zhode?
0 0
zavis1 zavis1

zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

dubacik Pozri príspevok
Jedna otázočka. Tovar, ktorý je dovážaný spoza hraníc EÚ, podlieha povinnej certifikácii. Teda doviezť môžes, ale uviesť na trh (to znamená predať ďalej) iba vtedy, keď tovar overí autorizovaná skúšobňa. To znamená, keď príde kontrola a vypýta vyhlásenie o zhode a nemáš, tak je z toho poriadne mastná pokuta. Ako riešiš CE certifikáty a vyhlásenia o zhode?
kupujem iba overeny tovar ktory ma min.CE certifikat.a myslim si ze CE je vyhlasenie o zhode.
0 0
dubacik dubacik

dubacik je offline (nepripojený) dubacik

Veru, to mi stále nie je jasné, že aký je rozdiel medzi CE certifikátom, EC certifikátom a vyhlásením o zhode, alebo to je jedno a to isté? A či stačí úradom len ukázať ten zahraničný alebo na základe toho čínskeho urobiť vlastné - slovenské vyhlásenie o zhode. Neviete niekto, kde by sa dala naštudovať táto problematika? Ale nejako polopatisticky, lebo po študovaní zákonov som bol z toho ešte hlúpejší ako predtým.
0 0
zavis1 zavis1

zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

dubacik Pozri príspevok
Veru, to mi stále nie je jasné, že aký je rozdiel medzi CE certifikátom, EC certifikátom a vyhlásením o zhode, alebo to je jedno a to isté? A či stačí úradom len ukázať ten zahraničný alebo na základe toho čínskeho urobiť vlastné - slovenské vyhlásenie o zhode. Neviete niekto, kde by sa dala naštudovať táto problematika? Ale nejako polopatisticky, lebo po študovaní zákonov som bol z toho ešte hlúpejší ako predtým.
v tom ti neporadim ale odomna zatial nikto nepytal certifikat nikdy.takze neviem ako to funguje ale myslim si ze ak je platny CE certifikat tak je jedno ci je to CE spravene v cine alebo na slovensku.
skus to zistit od niekoho ineho a potom to tu mozes napisat aby sme boli aj ostatny v obraze
0 0
sch sch

sch je offline (nepripojený) sch

ahoj, mozes mi poslat tvoje tel cislo na email sch@pobox.sk ? zaujala ma Tvoja tema a rad by som sa o tom poradil, pobavil...dkujem riso
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať