Zavrieť

Porady

Autorské práva na web

Zdravím,

klient s dal urobiť webovú stránku jednej firme. Po určitej dobe ma klient oslovil prekódovať mu stránku pri zachovaní dizajnu. Na stránke som v päte uviedol ich ako tvorcov dizajnu a mňa ako ten kto ju prekódoval. Následne ma firma obvinila, že som porušil ich autorské práva, že nemôžem zasahovať do ich stránky. Kto tu má pravdu?

Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...neviem, čo to je za firmu....ja som si dala robiť tiež web-stránku - vybrala som si jeden z ich ponúkaných dizajnov, ktorý mi upravili podľa mojich požiadaviek, dali moje texty a obrázky, potom ma to naučili upravovať....a nikde nie sú uvedený....je tam iba moja firma....

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    závisí od toho, že čo je v zmluve...

    pecco22 je offline (nepripojený) pecco22

    pecco22
    Zatiaľ som nemal možnosť nahliadnuť do zmluvy. Neviem či vôbec nejaká je. No oni tvrdia, že to nie je v súlade s autorskými právami a že je to ich duševné vlastníctvo.

    Autorské práva na web

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.