Zavrieť

Porady

Chybné rodné číslo zamestnanca

Pri preberaní miezd po bývalej kolegyni, som zistila, že jeden zamestnanec, je zle prihlásený do sociálky, aj do ZP už od marca 2005, takže aj odvody mu išli na zlé rodné číslo. Má prosím Vás niekto skúsenosti ako to čo najlepšie a najjednoduchšie opraviť?
Za odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Dema
    Pri preberaní miezd po bývalej kolegyni, som zistila, že jeden zamestnanec, je zle prihlásený do sociálky, aj do ZP už od marca 2005, takže aj odvody mu išli na zlé rodné číslo. Má prosím Vás niekto skúsenosti ako to čo najlepšie a najjednoduchšie opraviť?
    Za odpovede vopred ďakujem.
    Ísť osobne do sociálnej a zdravotnej poisťovni a povedať im čo sa stalo. Možno Vám budú kázať opraviť všetky výkazy alebo si to len opravia na základe Vášho oznámenia o chybe.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Tiež som mala ten prípad. Na sociálkke som musela opraviť všetky prílohy k výkazom. Riadky s o zlým rodným číslom som uvázala mínusom a s dobrým rodným číslom plusom. Do zdravotnej sa ešte vtedy príloha nedávala. Ale tam zrejme bude treba opraviť tak isto.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Súhlas so Zuzkou - inak to opraviť nevedeli /systém ich nepustil/ - musia sa opraviť prílohy.

    Dema je offline (nepripojený) Dema

    Dema
    Ďakujem, a stačí ak opravné výkazy spravím ručne, iba za toho jedného zamestnanca, (ostatní sú v poriadku) ?

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Pozor na evidenčný list, ak bol odoslaný do r. 2003 so zlým rodným číslom!Mala som taký prípad a musela som vypísať nový EL so správnym rodným číslom a so srievodným listom poslať do SP. Ale všetko záleží na tom, ako sa vyjadria v pobočke SP, lebo dávajú rôzne pobočky rôzne pokyny.

    Chybné rodné číslo zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.