Zavrieť

Porady

NAKUP POUZITYCH VECI DO VYDAVKOV?

Ked si kupujem pouzitu vec (od fyz. osoby cez internet), ktoru preukazatelne pouzivam dalej na podnikanie, mozem si to dat do vydavkov v JU? (Taktiez mi musi ta FO dat aj nejake potvrdenie, ze som to od nej kupila.
Taktiez druha otazka - opacne, aj ja niekedy predavam nepotrebne veci fyz. osobam, väcsinou cez bazar na internete. V tomto pripade sa nejedna o vec a podnikanie (jedna sa napr. o veci na oblecenie, z ktorych uz moje deti vyrastli), do popisu v b. výpise dam napr. suknicka pre dievcatko, z coho je evidentne, o co islo. Davnejsie som tie veci kupovala za plnu (napr. 15 eur) sumu a predavam ich za symbolicku (2 eura), len nech to nemusim vyhadzovat, ked mi to zavadzia. Ked si robim dan. priznanie typu B, mam takyto prijem dat do normalne do prijmov? Za cely rok by to bolo max. 100 eur,neviem, ci to tam treba uvadzat. Ked pride D. kontrola, bude prechadzat po ucte a zistuje, odkial mam prijmy a ci su zdanene predpokladam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    keď kupuješ vec na podnikanie, možeš si to dať do daňových výdavkov len na základe dokladu o kúpe /napr. zmluva/ a na základe dokladu o zaplatení..
    keď predávaš veci, ktoré si uviedla, nie je to zdaniteľný príjem, neuvádzaš to do daňového priznania..

    NAKUP POUZITYCH VECI DO VYDAVKOV?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.