Zavrieť

Porady

Prevod peňazí do Čiech cez internetbanking

Dobrý deň,

Cez internet som si zakúpil tovar z Čiech. Platba má prebehnúť vopred na účet. Chcem sa opýtať, či je možné poslať peniaze české koruny na český účet, keď na účte mám eurá? Platbu mám dať ako zahraničnú a iba vyberiem krajinu a menu.

Ďakujem za odpovede
Ondrej
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Ano je to mozne. No odporucam na posielanie ceskych penazi do ceska pouzivat FIO banku (zadarmo prevody a vedenie uctu).
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    S FIOBANKOU máme dobré skúsenosti, ešte je možné aj vkladom na účet,
    máme českého obch.partnera čo má účet v ČSOB a ja som vložila na slov.strane
    v ČSOB EURá, ale im prídu CZK.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    súhlas, na české platby som si zriadila účet vo fio banke. Pohodlné, rýchle, bez poplatkov. A dokonca som pár krat sledovala aj kurz a bol celkom výhodný

    oniiicek je offline (nepripojený) oniiicek

    oniiicek
    No dobrý deň, No peniaze som poslal. Len dúfam že neurobil nejakú hlúposť. Číslo účtu som zadal klasické v tvare 123456789101112/0000, teda nie IBAN, vybral som krajinu Česko, menu, Swift kód...Dnes ráno mi nabehol obrat a v tom výpise bolo číslo protiúčtu samé 000000 - 0000000000 a kód banky (moja banka)a názov protiúčtu bolo číslo účtu kam som chcel peniaze poslať. Teraz neviem či to mám stopnúť a zavolať do banky, alebo to tak normálne funguje? Peniaze stiahli ale príde mi to že išli mojej banke...

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    neviem, či to máte dobre, ale mne keď platia klienti zˇČiech na účel slsp - teda obrátená situácia, vždy pýtajú IBAN, SWIFT a názov banky.

    Tiež som raz chcela poslať na český účet a bolo mi povedané, že poplatok bude cca 20€/ závisí aj podľa sumy/. Potom som to poslala v € na pošte cez taký šek - EUROGIRO, tam som platila cca 4€. Teda odoslala som v € a im prišlo v CZK.
    Naposledy upravil ivustek : 14.03.12 at 04:51

    Prevod peňazí do Čiech cez internetbanking

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.