Zavrieť

Porady

Poradí nám niekto, ako a kde začať ?

Ahojte,
sme mladý manželský pár bývajúci na vidieku, kde by sme si chceli založit malú rodinnúfarmu (nieco ako ekofarma - zivočíšna aj rastlinná výroba ) na juhovýchodnom Slovensku. Vhodných nehnuteľností je tu v ponuke dosť, máme však klasický problém - nemáme prakticky žiadne vlastné prostriedky na jej kúpu ci prenájom a dom, v ktorom momentálne bývame, je už založený na hypotéku.
Vie mi prosím niekto poradiť, či v súčasnosti u nás existuje spôsob, ako zabezpečiť financovanie takéhoto zámeru pri nulových vlastných prostriedkoch? Existuje nejaký finančný mechanizmus, z ktorého by bolo možné na takéto účely čerpať úver, dotáciu či inú formu nenávratného finančného príspevku. Prípadne, neviete mi poradiť, či existuje spoločnosť, ktorá zvykne investovať aj do takýchto projektov?
Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ja by som chcel založiť autoservis a tiež nemám prostriedky ,

    hmm, tak čo s tým urobím ?

    Asi si musím nechať zájsť chuť.

    khg je offline (nepripojený) khg

    khg
    Lutujem ale nie.

    Jedine riešenie by bolo realizovať to cez projekty rozvoja vidieka, ale tam je problem ze musite najskôr zaplatit vsetko samy a oni vam potom nejaku percentualnu čast vratia.

    Odporučil by som zo 15-20 rokov intenzivne šetriť a ak ten sen neprejde potom si ho zrealizovať

    Poradí nám niekto, ako a kde začať ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.