Zavrieť

Porady

Posilňovanie

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako to bude s mojím rastom.

Mám 17 rokov. Vážim 58kg a meriam 165cm. Otec má 180cm a mama 160cm. Cvičím priemerne 3/4 krát do týždňa posilovni. Cvičím s jednoručkami (15kg,17kg,20kg), na benchpress (60kg). Mal som problém so štítnou žľazou a bral som tabletky na ňu a injekcie. Tabletky som bral pokiaľ sa moja výška nedostala do normy. Minulý rok som vyrástol 6cm a tento 1cm. Je to zrejme tým, že som začal cvičiť. No rastie sa vraj do 18, niekde som čítal že aj do 21 rokov. Neviem sa premôcť a prestať cvičiť. Totiž vyše 2/3 roky nič nerobiť, len aby som vyrástol a ptm opäť začal cvičiť. Navrhovali mi aby som cvičil s ľahkými váhami, no ptm je to cvičenie asi zbytočné.

Čiže ak v tom budem pokračovať, viac už nevyrastiem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    dosť bizardná otázka... na to sa opýtaj svojho lekára...

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    Na akú výšku vyrastieš, tak to je dané geneticky. Záleží aj na tom akú výšku majú rodičia. Čo sa týka rastu a posilňovania, tak v tvojom veku sa ešte celkom neuzavreli rastové chrupavky. Prílišným posilňovaním môže dôjsť k ich degenerácii a môže sa stať, že sa rast zastaví. Posilňovať môžeš s vlastnou váhou, kliky, brušáky, zhyby na hrazde a pod. Si ešte mladý, nič ti neutečie. Počkaj ešte nejaký rok a potom ti už v posilňovaní nič nebude brániť.
    Zdravie je prednejšie ako veľké svaly. Myslím, že by sa ti moc nepáčilo keby si bol svalnatý a malý
    Cvičenie nikdy nie je zbytočné, ak aj cvičíš s malými váhami alebo s vlastnou váhou. Vždy urobíš viac pre svoje zdravie akoby si nič nerobil.

    P.S. Svaly nie sú všetko, dôležité je čo má človek v hlave.....

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Aj ja som prešiel týmto šialenstvom v Tvojom veku, no mne cvičenie pomohlo.

    Dosiahol som nenormálny rozvoj svalovej sily a tiež navyšenie objemov svalovej hmoty, ktoré mi zostali doteraz.

    len pre ilustráciu, objem paže meranej cez biceps išiel za rok cvičenia hore z 32 cm na 44 cm a objem hrudníka mam 136 cm

    tato postava mi zostala doteraz /XXL/ no dnes /mam 41 rokov/ nie som spokojný z obvodom pasu

    Od svojej mladosti som stale ťažko pracoval a aj dnes z obľubou relaxujem pri ťažkých prácach /chystanie dreva/ ak je príležitosť

    tiež ťa povzbudzujem aby si okrem cvičenia pracoval na rozvoji CELEJ svojej OSOBNOSTI /kalokagathia/aby si čítal knihy pre osobný rast a sebazdokonaľovanie,

    lebo vtedy získaš aj sebadoveru,ktorá Ti bude viac užitočná ako vymakaná postava

    Prajem Ti veĺa uspechov v Tvojom živote.
    Naposledy upravil Indeed : 03.04.12 at 10:21

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.