Zavrieť

Porady

Personálny pracovník

Zdravím všetkých,
skúste mi pomôcť ak môžete. Podnikám v realitách - realitná kancelária a našim najväčším problémom je riešenie prijímania realitných poradcov. Jednak máme na to málo času a potrebujeme sa venovať rozširovaniu spoločnosti, jednak by bolo lepšie nechať prijímanie ľudí nejakým profesionálom s praxou, to znamená buď školiteľa ktorý vie vďaka pohovoru zistiť či je človek schopný sa danú prácu naučiť a následne by realitného poradcu zaučil, alebo by to mal byť nejaký personalista s praxou ktorý vie kde a ako ľudí hľadať a zaučenie by sme zariadili my. Nemám veľmi záujem o spoluprácu s personálnou agentúrou pretože je to drahé a výsledok nikdy nie je istý. Má niekto s niečím takým skúsenosti ? Prípadne ak poznáte nejakého personalistu z Ba a okolia dajte vedieť.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Podnikateľ 111 to myslíš vážne s tvojimi otázkami ? V tomto ti asi nik neporadí. Tí dobrí realitní poradcovia už pracujú pre šikovnejšie realitky.... Daj inzerát, jeden, viac, podľa potreby...
    Neviem čo zrovna robia pre tie šikovnejšie realitky, my máme inzeráty a hlásia sa k nám ľudia, avšak práve ľudia bez praxe sú pre nás zaujímavejší, máme dosť vysoké nároky na kvalitu práce a preto nemáme záujem o realitných poradcov ktorím sa nechce ísť si nafotiť nehnuteľnosti do svojej ponuky, zoznámiť sa s nehnuteľnosťou aj majiteľom, chodiť aktívne do kancelárie, chodiť na vzdelávacie kurzy ktoré mimochodom platíme a pod. Stále máme skúsenosti také, že si len okopírujú inzerát na nete a zaradia ho do svojej ponuky, o to nemáme záujem. Preto je ľahšie niekoho úplne nanovo zaučiť a od začiatku ho viesť k dobrým spôsobom práce, avšak treba veľa času na pohovory a zaškolenie ľudí, čo by sme radšej nechali na niekoho kto by to robil odborne a my sa budeme venovať rozširovaniu spoločnosti. Chcel som len vedieť či má niekto skúsenosť s takýmto spôsobom prijímania pracovníkov. Videl som to v CZ v jednej firme a normálne som nechápal kvalite a zmýšľaniu pracovníkov. Úplne sa stotožnili s filozofiou svojho zamestnávateľa a robili svoju prácu vážne a tak kvalitne, že by len ťažko na trhu hľadali skutočnú konkurenciu.

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    Každý pracovník môže byť dobrý, len sa mu samozrejme treba venovať................ Ako môže človek vedieť, čo od neho zamestnávateľ presne vyžaduje a aké sú jeho predstavy??? To si treba zo zamestnancom, vysvetliť... Nik nepadol múdry z neba, a človek sa v každej novej práce učí, čo a ako.... tak si zamestnaj niekoho, kto sa bude venovať ľudom na prijímanie.... aj v tej firme im museli určiť čo všetko od nich vyžadujú a nepodceňujú...... a museli mať s nimi trpezlivosť....


    Niektrí ľudia nemajú školy, tituli a vedia viac, než nejaký študovaný človek a o tom som presvedčená, keďže som to zažila, aj v prípade, keď člevek mal len obyčajnú učnovku a mal vysoký post, čo si vybudoval svojou snahou a aj človeka, ktorý mal výtvarnícku vysokú školu a napríklad na okná v mš spravil výzdobu, kde z jednej strany bola výzdoba farebná a z druhej strany biela, tak to čo je?????????????????????
    Naposledy upravil martina0203 : 07.04.12 at 17:52

    Don Camilio je offline (nepripojený) Don Camilio

    Don Camilio
    podnikateľ 111 Pozri príspevok
    Neviem čo zrovna robia pre tie šikovnejšie realitky, my máme inzeráty a hlásia sa k nám ľudia, avšak práve ľudia bez praxe sú pre nás zaujímavejší, máme dosť vysoké nároky na kvalitu práce a preto nemáme záujem o realitných poradcov ktorím sa nechce ísť si nafotiť nehnuteľnosti do svojej ponuky, zoznámiť sa s nehnuteľnosťou aj majiteľom, chodiť aktívne do kancelárie, chodiť na vzdelávacie kurzy ktoré mimochodom platíme a pod. Stále máme skúsenosti také, že si len okopírujú inzerát na nete a zaradia ho do svojej ponuky, o to nemáme záujem. Preto je ľahšie niekoho úplne nanovo zaučiť a od začiatku ho viesť k dobrým spôsobom práce, avšak treba veľa času na pohovory a zaškolenie ľudí, čo by sme radšej nechali na niekoho kto by to robil odborne a my sa budeme venovať rozširovaniu spoločnosti. Chcel som len vedieť či má niekto skúsenosť s takýmto spôsobom prijímania pracovníkov. Videl som to v CZ v jednej firme a normálne som nechápal kvalite a zmýšľaniu pracovníkov. Úplne sa stotožnili s filozofiou svojho zamestnávateľa a robili svoju prácu vážne a tak kvalitne, že by len ťažko na trhu hľadali skutočnú konkurenciu.
    Čiastočne si si už odpovedal Podľa mňa by ste sa mohli zamerať na končiacich študentov, ktorí si chcú privyrobiť popri škole a máte možnosť si ich vyskúšať a oddeliť zrno od pliev. Naviac si myslím, že hľadáte nielen niekoho, kto by vám pomohol prijímať nových kolegov ale ich aj zaškolil a adaptoval na firemnú kultúru.

    Personálny pracovník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.