Zavrieť

Porady

Prenájom bytu - ako vypočítať platbu za elektrickú energiu?

Ahojte, dúfam že niesom úplne mimo so zaradením otázky do tohto fóra:

Prenajímam byt od 07.2011. Odpísali sme stav elektromera a dnes mi prišlo vyúčtovanie za obdobie od 04.2011 do 04.2012. Dokážem z toho nejako vypočítať, koľko z toho spotrebovali nájomcovia a koľko ja? Platilo sa mesačne a prišiel preplatok. Ak budem vedieť koľko spotrebovali, zistím koľko tá ich spotreba stála aby som vedel rozdeliť ten preplatok medzi mňa a nájomníkov? Menila sa tarifa za kWh počas roka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    mno v juli, ked sa nastahovali najomcovia si mala urobit odpocet elektromera sama pre seba, aby si potom vedela vypocitat kolko minuli oni a kolko ty.
    bubkoch ved pise ze to urobila

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    podla spotreby najomnikov od 7/2011 do 4/2012 a podla cien co mas na fakture si vypocitaj vyslednu sumu ktoru mali zaplatit najomnici (nie je to jednoduche, je tam vela poloziek, navyse su ine ceny do 12/2011 a od 1/2012), od toho odpocitaj zalohy ktore najomnici zaplatili a tak dostanes preplatok/nedoplatok, ktory patri im ... preplatok na fakture ktora ti dosla za 4/2011-4/2012 s tym nema nic spolocne

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Keď si si neurobila odovzdávací protokol, kde mala byť uvedená spotreba energií v byte, tak to skús podľa spotreby v predchádzajúcich rokoch. Prípadne sa dohodni s nájomníkom nech ti odpíše dennú alebo týždennú spotrebu a vypočítaj podla toho mesačnú spotrebu.
    Ako budeš rozpočítavať spotrebu tepla, TÚV a SV ?

    Prenájom bytu - ako vypočítať platbu za elektrickú energiu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.