Zavrieť

Porady

rozsudok o zaplateni

dobrý deň, chcem poprosiť o radu, konečne mi prišiel po dlhých súdnych ťahaniciach rozsudok o zaplatení čiastky štyrom žalobkyňám, túto sumu aj s úrokmi z omeškania chcem zaplatiť, len teraz neviem ako mám postupovať.........príde mi ešte napríklad od súdu platobný rozkaz?alebo mám počkať a ozve sa mi napríklad právnik žalobkýň že mu mám sumu zaplatiť trebárs na nejaký účet? alebo nemám na nič čakať a proste celú sumu spolu s úrokmi mám rozdeliť na štyri diely a poštovými poukážkami ich trebárs vyplatiť každej tej žalobkyne, keďže má každá inú adresu bydliska? ináč v rozsudku nebol vôbec stanovený dátum do ktorého mám túto sumu zaplatiť....prosím poradte.....ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    ak si chcel plniť dobrovoľne, nemuseli byť "dlhé súdne ťahanice"

    nie, platobný rozkaz zo súdu nepríde, vo výroku rozhodnutia musí byť lehota na plnenie (zvyčajne "...do 3 dní od právoplatnosti rozsudku...") rovnako je uvedené, či sa platí na účet, alebo k rukám - to isté platí aj o trovách konania. Právny zástupca ťa nebude kontaktovať (to až keď nestihneš zaplatiť v lehote)

    Musíš mať uvedené, či navrhovatelia sú solidárni veritelia alebo nie, teda či môžeš plniť celý záväzok jednému z nich a tým zaniká záväzok voči všetkým, alebo sa jedná o pomerné plnenia

    pasta83 je offline (nepripojený) pasta83

    pasta83
    hmm.....tak si mi moc nepomohol...........v rozsudku na zaciatku je napisane že okresny sud...atď. rozhodol, že žalovany je povinny zaplatiť žalobkynam sumu.......spolu s urokom omeškania od datumu.......až do zaplatenia, potom je tam, že návrh vo zvysku sa zamieta a žiadny s účastníkov konania nemá nárok na nahradu trov konania.......a o riadok nižšie je oddovodnenie kde je asi na 3 strany vypisany v skratke priebeh celoho sudneho procesu no a na koniec nejake zakony atd. a to je vsetko, takze mi nic asi neostava len ukazat to nejakemu pravnikovi nech mi poradi..........a ohladne k tvojej poznamke: ak si chcel plniť dobrovoľne, nemuseli byť "dlhé súdne ťahanice" ja som chcel zaplatit co im patri, len im to nestacilo, chceli viac, ale aj tak sud rozhodol v môj prospech takže tolko k tejto veci........

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak nie je uvedená lehota, je potrebné plniť do troch dní od právoplatnosti rozsudku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.