Zavrieť

Porady

Žltá ľalia

Viem, že mám v tomto období pred podávaním DP, ročnými závierkami a začatím účtovania roku 2006 nezvyklú prosbu.
Budem veľmi rada, ak mi niekto bude môcť poskytnúť celé znenie balady od Jána Bottu Žltá ľalia.

A ak mi náhodou poradíte, kde by som našla básne do Hviezdoslavovho Kubína pre pubertálneho chalana, ktoré nebudú "suché" veľmi mi pomôžete.
Môj starší vnuk v divokom veku neschválil žiadnu z básni, ktoré mám doma, sú to zbierky : Krasko, Smrek, Mihálik, Sládkovič, Hviezdoslav ...
Dnes už mám z neho "Deň blbec" a nie som schopná nájsť nič, čo by vyhovovalo tejto vekovej kategórii...

Vopred ďakujem všetkým, ktorí pochopia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Vlasta, pozri si toto http://wikisource.org/wiki/%C5%BDlt%C3%A1_%C4%BEalia. Len je problém s diakritikou, namiesto niektorých písmen sú štvorčeky. A dosť dlho to naťahuje.
    Naposledy upravil andrej_rv : 13.02.06 at 21:31

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Vlasti - odkaz neviem prilepiť, tak len napíšem: klasici.sk. Botto tam má aj Žltú ľaliu

    www.klasici.sk/klasici/botto-zlta_lalia.html

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    STRELEC
    Vlasti - odkaz neviem prilepiť, tak len napíšem: klasici.sk. Botto tam má aj Žltú ľaliu.
    To som pozrel aj ja, len ma odtiaľ vyhodí, že nemám oprávnenie na vstup

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Vlasti, v prílohe máš Žltú ľaliu. A máš predstavu, o tej básni, resp. vnúčik?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Evanka
    Vlasti, v prílohe máš Žltú ľaliu. A máš predstavu, o tej básni, resp. vnúčik?
    Ďakujem všetkým!!!
    Evička, Ty si poklad, už som mu ju aj vytlačila. To mám pre toho mladšieho, ale starší chce niečo - nevie čo, čo ide ľahko do úst! Všetky, čo som mu dala, tvrdí že sú ťažké a suché! To vieš, nie je to matematika, tak ho poézia vôbec neláka, je preň suchá!
    Keď som ešte nemala PC mala som krásnu báseň od Jána Šrassera - Malá kocka kovu, ale Bohužiaľ, nemám šancu ju nájsť.
    Krásna je aj poézia Ferka Šelingera, ale mám len pár básní, všetky sú krásne, ale príliš krátke, to nie je pre 14 ročného chalana.
    Ak by ste vedeli, na ktorej stránke sa dá nájsť niečo z katolíckej moderny, možno by som tam našla niečo! Doteraz zúril pri mne, že radšej pôjde na matematickú olympiádu, aká je slovenčinárka nemožná...
    No, hovorím, "Deň blbec!!
    Ešte raz všetkým ďakujem. Ste veľmi zlatí!

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    andrej_rv
    Asi mám niečo zle nastavené v prehliadači
    Andrej, ani mňa tam nechce pustiť, nemôžem sa tam dostať.
    Chcela som tam nájsť ešte Chalúpku - Mor ho! - ale nemala som šancu.
    Všetko možné doma nájdem, ale práve to, čo momentálne potrebujú, nie!
    Taktiež na stránke, kde som našla katolícku modernu sú len úryvky Dilonga, ale nič kompletné.
    Ďakujem veľmi ste mi pomohli, idem sa trápiť a hľadať ešte ďalšie.
    Pekný deň!

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    ondrejvla
    Andrej, ani mňa tam nechce pustiť, nemôžem sa tam dostať.
    Chcela som tam nájsť ešte Chalúpku - Mor ho! - ale nemala som šancu.
    Všetko možné doma nájdem, ale práve to, čo momentálne potrebujú, nie!
    Taktiež na stránke, kde som našla katolícku modernu sú len úryvky Dilonga, ale nič kompletné.
    Ďakujem veľmi ste mi pomohli, idem sa trápiť a hľadať ešte ďalšie.
    Pekný deň!
    Vlasti. Choď cez Google/stránky Slovensko. Hodilo ma to na "Mor ho!".
    http://72.14.207.104/search?q=cache:...k&ct=clnk&cd=4

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    STRELEC
    Vlasti. Choď cez Google/stránky Slovensko. Hodilo ma to na "Mor ho!".
    http://72.14.207.104/search?q=cache:...k&ct=clnk&cd=4
    Peter, ďakujem veľmi pekne. Pomohol si mi, vieš lepšie hľadať.
    Ďakujem ešte raz a pekný deň.

    janasv je offline (nepripojený) janasv

    janasv
    Ked som chodila na Hviezdoslavov Kubin ja, /ach jaj...../, tak tam deti /10-12r./ skor recitovali Heviera, Janovica, Feldeka, Rufusa /jeho prebasnene rozpravky od Dobsinskeho..../. Neviem, co je to za sutaz, ale Botto i Chalupka su pre decka v takom veku dost tazki. Pre strasieho - mozno Jozef Urban - ten, co pisal texty pre pesnicky.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Báseň na obranu detí je super! Sama som ju recitovala na strednej, je síce trošku dlhšia, ale nie je to taká tá klasická "suchá" poézia. A potom som recitovala ešte jednu, jééj, ale na názov si teraz nespomeniem, viem že podtitul bol "pre slovenskú národnú povahu a orchester"

    môžem to doma skúsiť pohľadať a prilepím boli to fakt skvelé veci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.