Zavrieť

Porady

Alimenty

Dobrý večer.Moja kamarát je rozvedený a platí alimenty na 14 ročné dieťa 120 eur.Má ešte druhé dieťa s terajšou manželkou,planujú stavať dom ,platí leasing na auto 150 a plat ma cca 500 eur.Jeho ex žije v zahraničí s priatelom a chce vymáhať súdnou cestou alimenty vo výške 200 eur,o dceru sa nestará,tá žije u starých rodičou na Slovensku a jej matka chce ,aby nešla na strednú šloku,ale k nej do zahraničia,pochybujem,že tam pojde do školy,lebo nevie ani slovo v cudzom jazyku.Je možne sa nejako ubrániť na súde,kedže už raz žiadosť o zníženie dali,ale neprešlo to,ale naozaj nemajú z čoho platiť takúto sumu a tiež sa jeho ex vysmieva,keď chce na sude povedať,že sa nestará o dieťa,aj ked ju ma v opatere( a v jej prospech má na súde rodinu)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    andrzey
    Jeho ex žije v zahraničí s priatelom a chce vymáhať súdnou cestou alimenty vo výške 200 eur,o dceru sa nestará,tá žije u starých rodičou na Slovensku
    Znova podať žiadosť o žníženie a toto použiť ako argument proti nej. Výživné (alimenty) je určené dieťaťu (nie rodičovi-matke), len je vyplácané do rúk matky. Vzhľadom k tomu, že dieťa je u starých rodičov, je podozrenie, že ex- zanedbáva výchovu (ak nemá schválené opatrovníctvo v dobe neprítomnosti) a to je už trestným činom zanedbania výchovy. Ďalším argumentom, ktorý sa dá použiť na zníženie, je jeho vlastná rodina, príjmy a druhé dieťa. To ale všetko musí spísať, podložiť a vtedy na súd podať žiadosť. Pokiaľ by sa však potvrdili tieto skutočnosti, mohol by aj podať tr. oznámenie.
    A keď má podozrenie voči súdu - podať námietku zaujatosti, bude pridelený iný sudca, prípadne môže požiadať o prejednanie na inom súde.

    beline je offline (nepripojený) beline

    beline
    Ďakujem pekne za odpoveď,pomohli se mi veľmi.Ano ma sa starať o dieťa,lebo to má súdom určené,no odišla a chcela sa s bývalým dohodnúť len slovne na sume 170eur,a vraj ak nebude suhlasiť dá ho na súd a na 200eur.Ale to je čudné,že je si istá,že to vyhrá.Dcéru vidí raz za pol roka.Kebyže podá tresné oznámenie,hrozí mu,že dieťa daju do ústavu?pretože on býva na robotníckej ubytovni a k sebe by si ju nemohol vziať.keď raz podávali žiadosť o zníženie,ona si vraj poštu nevyzdvihla a vraj to nevadilo a na súde ho prehovorili ,aby žiadosť stiahol.lebo mu to určite neprejde..skusim mu posunúť vašu radu a dúfam,že sa im podarí to vyriešiť v ích prospech .

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    500 eur plat, alimenty, lizing na auto + ďalšie dieťa a napriek tomu sa chce pustiť do stavby domu?
    Optimizmus mu nechýba, povedal by som.
    Naposledy upravil Ferdosondo : 12.07.12 at 06:10

    beline je offline (nepripojený) beline

    beline
    Ano,ale tiež niekde musí byvať ,a platiť nájomne a nič z toho mu neostane? to radšej splacať ten dom a ostane jemu.samozrejme ma manželka materskú,no s odretými ušami idú dalej...len nepochopim jedno,,niekto ma malo,aj to mu chcu vziať,,,a niekto sa nestará o jediné dieťa,odíde preč s priateľom,dieťaťu posiela 20 e mesačne a ešte chce viac,lebo zo svojich dobre zarobených penazí nedá ani cent na viac,,,a bude sa vysmievať?čo je to? závisť?

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Ferdosondo Pozri príspevok
    500 eur plat, alimenty, lizing na auto + ďalšie dieťa a napriek tomu sa chce pustiť do stavby domu?
    Optimizmus mu nechýba, povedal by som.
    A mám dojem, že ten dom chce postaviť za 40 000 €...
    http://www.porada.sk/t197572-da-sa-p...kupelnami.html
    Naposledy upravil Oliwa : 12.07.12 at 10:23

    beline je offline (nepripojený) beline

    beline
    no aj sa podobaju,,,,mi mame v rodine štyroch čo teraz stavajú a další 5 čo planujú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.