Zavrieť

Porady

Prekladanie z češtiny do slovenčiny

Chcela by som ponúkať preklady z češtiny do slovenčiny. Živnosť mám, len pozastavenú a od začiatku roka mi nabieha. Chcem sa spýtať či potrebujem na to ešte nejaký iný papier ako napríklad pri angličtine keď som chcela učiť som si musela urobiť štátnu skúšku z tohto jazyka. Ako je to s prekladmi z češtiny? Prípadne ak niekto niečo také robí, mohol by sa mi ozvať? V živnosti mám aj uvedené Prekladateľské a tlmočnícke služby. Bude mi to takto platiť alebo ešte potrebujem niečo k tomu? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Neviem na čo toto chceš robiť, keď aj doklady vyhotovené v češtine sú na úradoch na slovensku použiteľné bez úradných prekladov do slovenčiny. A naopak to platí tiež.

    Čo sa týka podnikania tlmočiť môžeš v zmysle platnej legislatívy.



    Prekladateľské a tlmočnícke služby*) - dokončené štúdium príslušných jazykov na vysokej škole alebo vysvedčenie o zložení štátnej jazykovej skúšky alebo - preukázanie aspoň 10-ročného pobytu v štáte s úradným jazykom, ktorý sa má prekladať alebo tlmočiť
    *) nevzťahuje sa na výkon činnosti tlmočníkov a prekladateľov podľa zákona č. 382/2004 Z. z. o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

    Jennys je offline (nepripojený) Jennys

    Jennys
    ďakujem, tak to aby som si prečítala zákon, myslela som že mi to niekto jasne napíše či treba niečo alebo nie, lebo tu mi z toho nie je jasné, aspoň čo je písané tu, dúfam, že sa v zákone dočítam.

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobry den, ale ved ste dostali odpoved. Doterajsia zivnost (preklady z ado anglictiny) vam nestaci a musite si ohlasit novu preklady z do cestiny, pricom musite predlozit bud vysokolsky diplom z cestiny alebo doklad o statnej jazykovejmskuske z cestiny alebo vydokladovat 10 rocny pobyt. Su to rovnake podmienky ako pri anglictine, ale tykaju sa cestiny.
    Pekny den.

    Prekladanie z češtiny do slovenčiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.