Zavrieť

Porady

Problém s distribútorom

Dobrý deń

Som majiteľom eshopu ktorý sa zaoberá predajom športového oblečenia , mám taký problém chcel som predávať novú značku ktorá sa vyrába v Poľsku , keď som kontaktoval výrobcu tejto značky tak ma presmeroval na Slovenského distribútora tejto značky ale problém je v tom že Slovenský distribútor predáva túto znaćku vo svojich obchodoch a daľsim veľkoodberateľom neposkytuje túto značku . Ked som s týmto problémom spätne kontaktoval výrobcu v Poľsku tak mi prisľúbil že sa oto postára no prešlo už zopár mesiacov a problém stale neni vyriešení , keď som mu povedal že či by som nemohol brat tovar priamo od neho tak mi povedal že nieje možné nakupovat od neho tovar z dovodu zmluvy ktorú majú uzavretú so Slovenským distribútorom . Nevedeli by ste mi pomoť s týmto problémom ? ako by som to mohol oblklučkovat ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stewo je offline (nepripojený) stewo

    stewo
    No podla mna nijak , ak ma terajsi dovozca znacky podpisanu zmluvu o vyhradnom zastupeni ,tak to je velmi tazko obist. Jednou moznostou je najst nejakeho polskeho obchodnika , ktory ti dany tovar bude nakupovat priamo z polska u vyrobcu a bude ti to posielat na Slovensko.Aj takto sa to da
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Obchádzať distribučnú sieť výrobcu sa nevypláca, pretože to je predražené a tým ťažko predajné a druhý problém je hrozba náhrady škody, ak má výrobca dôkladne zmluvne zabezpečenú distribúciu aj s oprávneniami vyplývajúcimi napr. z ochranných známok. Takže obísť sa to dá, ale s neprimeraným rizikom finančných náhrad výrobcovi.

    Problém s distribútorom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.