Zavrieť

Porady

Advokat + odvody do SP

Sice som precital vela clankov na porade, ale stale som si nie isty "povinnostou platit odvody so SP" osoby, ktora je advokatka.
V Slovenskej komore advokatov je zapisana od 1.3.2005 a od tohto dna "prevadzkuje povolanie advokat". Mesacny prijem totiz nema zanedbatelny, tak sa obava, ze by mohla platit odvody z maximalneho vymeriavacieho zakladu. Kazda rada dobra. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Balki
    Sice som precital vela clankov na porade, ale stale som si nie isty "povinnostou platit odvody so SP" osoby, ktora je advokatka.
    V Slovenskej komore advokatov je zapisana od 1.3.2005 a od tohto dna "prevadzkuje povolanie advokat". Mesacny prijem totiz nema zanedbatelny, tak sa obava, ze by mohla platit odvody z maximalneho vymeriavacieho zakladu. Kazda rada dobra. Dakujem
    Celkom asi neviem na čo sa presne pýtaš. Ak nemá zanedbateľný príjem v roku 2005 bude od 1.7.2006 povinná platiť poistné do SP a ak jej vyjde maximálne tak maximálne, tam nemá uhnutie, jedine prestať zarábať, a to asi nechce ....

    P.s. advokát je posudzovaný ako osoba, ktorá má príjmy z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov - zákon o advokácii...
    Naposledy upravil evina : 20.02.06 at 07:26

    Balki je offline (nepripojený) Balki

    Balki
    Ano moja otazka smerovala tam, ci je advokat povinny platit odvody do Socialnej poistovne. Asi som si to zmylil zo slobodnym povolanim, kde tato povinnost nie je.... To ju velmi nepotesi.

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    má vôbec advokát a takisto aj znalec možnosť vyhnúť sa plateniu odvodov? Iný podnikatelia, ktorý sa chcú vyhnúť platiť odvody založia s.r.o., .....

    Advokat + odvody do SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.