Zavrieť

Porady

vyplatna páska - sviatky

dobrý den. chcem sa spýta ako je to s neodpracovanými sviatkami pri fixnej mzde.. v mojom prípade minimálna mzda.. je potrebné aby sa sviatok zvlásť vypisoval na výplatnu pásku alebo môže byt rovno zahrnutý do odpracovaných hodín.. ?? kedz že to tak či tak mzdu neovplyvní. dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Zleží od toho ako máte v pracovnej zmluve alebo mzdovom predpise stanovené pltenie sviatkov (priemerom, alebo mesačnou mzdou) ...
levika26 v pracovnej zmluve mám určenú iba mesačnu mzdu.. preplácanie sviatkov nie

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
levika26 Pozri príspevok
dobrý den. chcem sa spýta ako je to s neodpracovanými sviatkami pri fixnej mzde.. v mojom prípade minimálna mzda.. je potrebné aby sa sviatok zvlásť vypisoval na výplatnu pásku alebo môže byt rovno zahrnutý do odpracovaných hodín.. ?? kedz že to tak či tak mzdu neovplyvní. dakujem
Áno, pri mesačnej mzde nie sú neodpracované sviatky preplácané priemerkou. Mzda je stále rovnaká. Doplním, samozrejme, ak to nemáte upravené KZ alebo zástupcami zamestnancov.
Naposledy upravil Tweety : 02.10.12 at 06:35

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
levika26 Pozri príspevok
takže to na vyplatnej páske nemusí byt?
Sviatky sú tiež na páske, ale zvlášť, nie v odpracovaných hodinách.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
levika26 Pozri príspevok
mám tam kolonku,, neodpracované sviatky.. taže asi tam čo?
Áno. AK si zadala pracovný kalendár, mala by si mať na páske všetko.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
levika26 Pozri príspevok
mám tam kolonku,, neodpracované sviatky.. taže asi tam čo?
robíš výplatu ručne ?

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
levika26 Pozri príspevok
v programe
v akom ? Ako máš v prac.zmluve alebo KZ stanovené platenie sviatkov ?

(3) Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.

levika26 je offline (nepripojený) levika26

levika26
ifo soft.. v pacovnej zmluve to nemám určené ani v KZ.. v pracovnej zmluve mám určenú iba mesačnu mzdu...t.j. min. mzdu

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

KatarinaNR
v súvislosti s touto témou by som sa chcela opýtať na platenia sviatkov u dohodárov, keď majú napr. bežne za hodinu 3€, pracoval aj 1.9., ďakujem

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
levika26 Pozri príspevok
ifo soft.. v pacovnej zmluve to nemám určené ani v KZ.. v pracovnej zmluve mám určenú iba mesačnu mzdu...t.j. min. mzdu
Ak to nemáš určené, znamená to, že sviatok platíš mesačnou mzdou. Odpracované hodiny uvedieš vrátane hodín za sviatok (ak pripadol na pracovný deň)

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
KatarinaNR Pozri príspevok
v súvislosti s touto témou by som sa chcela opýtať na platenia sviatkov u dohodárov, keď majú napr. bežne za hodinu 3€, pracoval aj 1.9., ďakujem
Katka, na dohodárov sa nevzťahuje žiadne mzdové zvýhodnenie za sviatok
KatarinaNR ďakujem aj som si myslela, ale pre istotu :-)

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
KatarinaNR Pozri príspevok
v súvislosti s touto témou by som sa chcela opýtať na platenia sviatkov u dohodárov, keď majú napr. bežne za hodinu 3€, pracoval aj 1.9., ďakujem
Dohodár nie je zamestnanec, takže neplatí pre neho to, pre zamestnancov.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.