Zavrieť

Porady

Obciansky preukaz v obchode

Dobry den,

dnes som navstivil butik v obchodnom centre, mam v nom klubovu kartu. Pri dnesnom nakupe som ju chcel pouzit a predavacka ma vyzvala k preukazaniu totoznosti obc. preukazom, ci som vlastnikom karty. Je takato osoba na to opravnena?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Precital si si podmienky drzania karty?
    Urcite to tam napisane je, ze karta sa da pouzit len pri preukazani totoznosti.
    Takze s takymi podmienkami si suhlasil, inak by ti kartu nevydali.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak je karta tzv. "neprenosná" - je viazaná na presnú osobu - v tom prípade si musí predavačka overiť, či je to tá správna osoba. Ak tam budeš chodiť často - ona si ťa už zapamätá a nebude pýtať OP.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    argento1 Pozri príspevok
    Dobry den,

    dnes som navstivil butik v obchodnom centre, mam v nom klubovu kartu. Pri dnesnom nakupe som ju chcel pouzit a predavacka ma vyzvala k preukazaniu totoznosti obc. preukazom, ci som vlastnikom karty. Je takato osoba na to opravnena?

    dakujem
    Nestaval by som takto otázku, lebo len ťažko by si našiel na to kvalifikovanú odpoveď. Povedal by som, že nie si povinný preukázať svoju totožnosť, ale potom ona môže zamietnuť prijať tú klubovú kartu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    argento1 Pozri príspevok
    Dobry den,dnes som navstivil butik v obchodnom centre, mam v nom klubovu kartu. Pri dnesnom nakupe som ju chcel pouzit a predavacka ma vyzvala k preukazaniu totoznosti obc. preukazom, ci som vlastnikom karty. Je takato osoba na to opravnena?dakujem
    ...výraz " vlastník karty " je dôležitý ....Veď takéto karty sa vydávajú dobrým zákazníkom ... títo tam nechali ( už ) nejakú sumu a preto majú aj tie nejaké výhody a zľavy ...Veď to potom na jednu kartu by celé okolie vlastníka mohlo lacnejšie nakupovať ...

    Obciansky preukaz v obchode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.