Zavrieť

Porady

Dotácia z uradu práce

Brala som si príspevok na podnikanie z uradu práce a Chcem sa spýtať že keby som náhodou chcela zrušiť živnosť do tých dvoch rokoch,od kedy som začala podnikať,či náhodou niekto nevie aku čiastku toho príspevku by som musela vrátiť uradu práce,alebo ako sa vypočíta tá čiastka.Či asi bude lepšie sa informovať na urade že??Ale ak by to niekto vedel prosím nech mi napíše.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Vrátiš alikvotnú časť, ktorá pripadá na obdobie, ktoré chýba do dvoch rokov trvania živnosti, resp SZČ.
    (alikvotný = pomerný).
    Samozrejme, tá časť dotácie, ktorú nemusíš vrátiť, musí byť použitá na to, čo si uviedla v podnikateľskom zámere.
    - ale to máš uvedené aj v dohode, ktorú si uzatvorila s UPSVaR

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dixy Pozri príspevok
    Brala som si príspevok na podnikanie z uradu práce a Chcem sa spýtať že keby som náhodou chcela zrušiť živnosť do tých dvoch rokoch,od kedy som začala podnikať,či náhodou niekto nevie aku čiastku toho príspevku by som musela vrátiť uradu práce,alebo ako sa vypočíta tá čiastka.Či asi bude lepšie sa informovať na urade že??Ale ak by to niekto vedel prosím nech mi napíše.Ďakujem
    Ak zrušíš živnosť do 2 rokov, si povinná vrátiť pomernú čiastku zodpovedajúcu počtu dní nevykonávania SZČO a to do 30 dní od skutočného skončenia. Vypočíta sa to takto: Výška príspevku / 730 dní = suma na 1 deň a potom krát počet dní, počas ktorých si už nemala živnosť.
    Naposledy upravil mondes : 17.10.12 at 16:12

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dixy Pozri príspevok
    Brala som si príspevok na podnikanie z uradu práce a Chcem sa spýtať že keby som náhodou chcela zrušiť živnosť do tých dvoch rokoch,od kedy som začala podnikať,či náhodou niekto nevie aku čiastku toho príspevku by som musela vrátiť uradu práce,alebo ako sa vypočíta tá čiastka.Či asi bude lepšie sa informovať na urade že??Ale ak by to niekto vedel prosím nech mi napíše.Ďakujem
    Dôvod zrušenia živnosti ?

    Dotácia z uradu práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.