Zavrieť

Porady

Evidovana na Úrade, práca na dohodu a PN

Dobrý deň,

chcel by som sa informovať že ak pracujem na dohodu, či môžem isť na PN. Ako dohodar mi zamestnávateľ povedal, že nemôžem isť na dovolenku, jedine neplatenú a to jedine vtedy kedy mi on povoli. Že ja som na dohode tak sa musím prispôsobovať. Ak napríklad budem chorý, tak nato nepotrebujem povolenie zamestnávateľa nie ?

A druhá otázka je, že pracujem v malom bufete ktorý je v niečo ako sklad je tam strašná zima ale keďže pracujem v bufete musím mať šľapky v čom mi je zima. Je tam 18 stupňov neviete aká môže byt minimálna teplota na takomto pracovisku ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dohodár nemá nárok na dovolenku, ani nemocenské dávky. V prípade ochorenia ti lekár vystaví PN-ku. Kopiu začiatku aj konca PN odovzdáš zamestnávatelovi (len pre ospravedlnenie neprítomnosti v práci) a originál odovzdáš na UP. (jednu kopiu si urob aj pre seba)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kurty001 Pozri príspevok
    dohoda o pracovnej činnosti a skutočne možno aj cez 100
    Postraš pána majitela Inšpekciou práce. Na dohodu o pracovnej činnosti nesmieš odpracovať viac ako 10 hod. týždenne. A pri takomto pracovnom čase naozaj nie je problém hlásiť sa na UP. A zarobiť by si nemala viac ako 143€ mesačne, inak ťa vyradia z evidencie.

    Kurty001 je offline (nepripojený) Kurty001

    Kurty001
    Nejde mi ani tak o nemocenské dávky ako o to, aby som nebol paru dni v práci keď že vedel ze mám niečo naplanované a spravil to schválne, tak ja by som rad spravil tiež schválne a hodil sa na maródku

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kurty001 Pozri príspevok
    Nejde mi ani tak o nemocenské dávky ako o to, aby som nebol paru dni v práci keď že vedel ze mám niečo naplanované a spravil to schválne, tak ja by som rad spravil tiež schválne a hodil sa na maródku
    Takéto schválnosti sa medzi slušnými ľuďmi nerobia. O tvojej PN-ke rozhoduje ošetrujúci lekár.

    Kurty001 je offline (nepripojený) Kurty001

    Kurty001
    veru tak nerobia, ja som mu slušne povedal že robiť budem ale mam aj svoje vybavovania a jeho napríklad nezaujíma ani to, že musím aj na úrad práce Jasné že rozhoduje lekár ale tam by problém nemal byť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kurty001 Pozri príspevok
    veru tak nerobia, ja som mu slušne povedal že robiť budem ale mam aj svoje vybavovania a jeho napríklad nezaujíma ani to, že musím aj na úrad práce Jasné že rozhoduje lekár ale tam by problém nemal byť
    Akú dohodu máš uzatvorenú (dohoda o vykonaní práce alebo dohoda o pracovnej činnosti) ? a koľko hodín v mesiaci skutočne odpracuješ ?

    Kurty001 je offline (nepripojený) Kurty001

    Kurty001
    Jasne jasne to viem už len paru mesiace a pôjdem na absolventskú prax. Veronika ďakujem ti za rady cením si to. Prajem pekný deň a tiež aj víkend.

    Evidovana na Úrade, práca na dohodu a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.