Zavrieť

Porady

Koniec s. r. o.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo je najlepšie (jednoduché, rýchle, lacné). Mám sročku + dvaja ďalší spoločníci (a štyria konatelia). Spoločnosť splnila, či skôr nesplnila svoj účel a tým pádom je nám zbytočná. Do úvahy prichádzajú tri možnosti:

-všetkých ostatných spoločníkov a konateľov z firmy vymazať a nechať si sročku, ktorú "uspím"
-likvidácia sročky
-prevod sročky na ďalšiu osobu, ktorá má o ňu záujem (záujemcu mám)

Potrebujem vedieť, v každom prípade, čo ma (nás) to bude stáť, koľko to bude trvať a hlavne koľko byrokracie je okolo toho.

Ďakujem za rýchle odpovede.
Naposledy upravil slečna petra : 22.10.12 at 07:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ..to nie je odpoveď na moju otázku a okrem toho, ten portál sa mi nezdá - pýtajú provízie ešte pred samotným predajom spoločnosti???!

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    slečna petra Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo je najlepšie (jednoduché, rýchle, lacné). Mám sročku + dvaja ďalší spoločníci (a štyria konatelia). Spoločnosť splnila, či skôr nesplnila svoj účel a tým pádom je nám zbytočná. Do úvahy prichádzajú tri možnosti:

    -všetkých ostatných spoločníkov a konateľov z firmy vymazať a nechať si sročku, ktorú "uspím"

    -likvidácia sročky
    -prevod sročky na ďalšiu osobu, ktorá má o ňu záujem (záujemcu mám)

    Potrebujem vedieť, v každom prípade, čo ma (nás) to bude stáť, koľko to bude trvať a hlavne koľko byrokracie je okolo toho.

    Ďakujem za rýchle odpovede.
    -všetkých ostatných spoločníkov a konateľov z firmy vymazať a nechať si sročku, ktorú "uspím"
    to sú zmeny, ked si urobíte k tomu potrebné papiere, návrh na zápis zmien 66EUR, resp. 33EUR pri elektronickom podaní. A čo ďalej? ak ju budeš mať, aj tak každý rokbudeš musieť robiť RUZ a DPPO, aj keby hned nulové............
    -likvidácia sročky, zasa rozhodnutie VZ, ustanoviť likvidátora, zápis zmien ako vyššie uvedené, vyžiadať súhlasy /z DU je to za poplatok/, návrh na výmaz je zadarmo
    -prevod sročky na ďalšiu osobu, ktorá má o ňu záujem (záujemcu mám)
    prevod OP z doterajších spoločníkov na záujemcu, cena dohodou - možno niečo získaš, ak ti to vynahradí náklady na zápis zmien, prípadne refunduje ZI,...... tak by to bola snad najvýhdnejšia možnosť. Aj najrýchlejšia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.