Zavrieť

Porady

zaciatky su tazke- chcem podnikat neviem ako

Dobry den, chcela by som zacat podnikat,ale neviem vobec ako na to, vie mi niekto poradit co vsetko potrebujem, co vsetko mam vybavit, po akych uradoch pobehat???....podnikat by som chcela bud v oblasti skolstva-sukromnu matersku skolku, alebo obchodu-obchod s oblecenim, svadobny salon...poradite ako ziskat podnikatelsky prispevok od statu, pripadne financie z inych organizacii, ak to je samozrejme mozne, tiez by ma zaujimalo ako to je so ziskanim licencie na predaj nejakej zahranicnej znacky oblecenia, ako mam postupovat aby som takuto licenciu zohnala a mohla tu znacku legalne predavat na SK.
dakujem vsetkym ktori, mi seriozne poradia, o hlupe rady a poznamky zaujem nemam takze iba seriozne...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
labela labela

labela je offline (nepripojený) labela

este ma napadlo, ci by mi niekto nevedel poradit v oblasti podnikania formou franšízy, vela som o tom pocula, aj co to citala, ale potrebujem to priblizit tak polopatisticky
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

labela: keď ti tie rady poskytnem zaplatíš mi? Lebo z toho čo som čítal by bolo treba poradiť úplne všetko a to ti nikto zadarmo robiť nebude.
Nabudúce keď chceš radu v čom máš podnikať napíš čo vlastne vieš robiť.
0 1
labela labela

labela je offline (nepripojený) labela

oky, myslela som, ze toto je portal Porada a teda sa tu davaju rady, urcite by som bola ochotna za kvalitne poradenstvo aj zaplatit, ale kedze mi odporucili tuto stranku, ze tu si navzajaom ludia radia zacala som tu, ale ak nechces poradit nemusis, aj ked je milion prispevkov na tejto stranke kde si ludia radia zadarmo...chcela som iba trosku postrcit dopredu, od skusenejsich...kde zacat, ako zacat...co viem robit? nechapem tejto otazke? to ti mam vymenovat vsetko co dokazem? viem si na zaciatok vyhladat vhodne priestory, zohnat tovar, komunikovat a riesit problemy, pytala som si iba radu, co sa tyka uradov, kde zacat, ake peciatky treba, kde mam ziadat o podnikatelsky prispevok, lebo viem, ze je mozne ho dostat a podobne...zatial som dostala iba dve absolutne pre mna nehodnotne odpovede...je tu vela rad a prispevkov, myslela som si, ze nejaku radu dostanem aj ja....
0 1
labela labela

labela je offline (nepripojený) labela

asi si myslis, ze kazdy spadol z neba mudry
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Nie, každý nespadol z neba múdry, ale čo tak vlastná iniciatíva a naštudovať si to na nete? Aha, to by vyžadovalo aktivitu a to je niečo pre teba ako budúcu podnikateľku niečo asi cudzie.

"sukromnu matersku skolku, alebo obchodu-obchod s oblecenim, svadobny salon." si to ujasni najprv čo chceš robiť, lebo od materskej škôlky po svadobný salón je kus rozdiel čo sa týky prevádzkovania.

Mi to pripadá, že si si zmyslela "idem podnikať, ale nič o tom neviem" a teraz mi napíšte návod ako na to.

"viem si na zaciatok vyhladat vhodne priestory, zohnat tovar, komunikovat a riesit problemy" priestor si vie zohnať každý to neber ako nejakú dovednosť, zohnať tovar keď má človek peniaze tiež, "riešiť problémy" - sama máš problém, keďže nevieš o podnikaní nič a tvoje riešenie je capnúť to na poradu a čakať, kto to za teba vyrieši?

A aby si nepovedala, že je to offtopic ti poradím super zdroj na získanie tebe potrebných informácií - www.google.sk (niekto ho volá ujo Google, náš prezident cez neho dokázal už pred x rokmi telefonovať)
3 1
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
labela Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som zacat podnikat,ale neviem vobec ako na to, vie mi niekto poradit co vsetko potrebujem, co vsetko mam vybavit, po akych uradoch pobehat???....podnikat by som chcela bud v oblasti skolstva-sukromnu matersku skolku, alebo obchodu-obchod s oblecenim, svadobny salon...poradite ako ziskat podnikatelsky prispevok od statu, pripadne financie z inych organizacii, ak to je samozrejme mozne, tiez by ma zaujimalo ako to je so ziskanim licencie na predaj nejakej zahranicnej znacky oblecenia, ako mam postupovat aby som takuto licenciu zohnala a mohla tu znacku legalne predavat na SK.
dakujem vsetkym ktori, mi seriozne poradia, o hlupe rady a poznamky zaujem nemam takze iba seriozne...
Treba si prelúskať najskôr už vzniknuté témy na Porade v sekcii Začiatky podnikania - ako na to?
http://www.porada.sk/f63-zaciatky-po...ako-na-to.html a potom ak Vám niečo nebude jasné , treba zadať konkrétne otázky.Je fakt pravdou , že tieto otázky sú už na Porade neskutočne veľa krát diskutované .
Naposledy upravil Zita5 : 24.10.12 at 16:03
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
MarcoM Pozri príspevok
Nie, každý nespadol z neba múdry, ale čo tak vlastná iniciatíva a naštudovať si to na nete? Aha, to by vyžadovalo aktivitu a to je niečo pre teba ako budúcu podnikateľku niečo asi cudzie.

"sukromnu matersku skolku, alebo obchodu-obchod s oblecenim, svadobny salon." si to ujasni najprv čo chceš robiť, lebo od materskej škôlky po svadobný salón je kus rozdiel čo sa týky prevádzkovania.

Mi to pripadá, že si si zmyslela "idem podnikať, ale nič o tom neviem" a teraz mi napíšte návod ako na to.

"viem si na zaciatok vyhladat vhodne priestory, zohnat tovar, komunikovat a riesit problemy" priestor si vie zohnať každý to neber ako nejakú dovednosť, zohnať tovar keď má človek peniaze tiež, "riešiť problémy" - sama máš problém, keďže nevieš o podnikaní nič a tvoje riešenie je capnúť to na poradu a čakať, kto to za teba vyrieši?

A aby si nepovedala, že je to offtopic ti poradím super zdroj na získanie tebe potrebných informácií - www.google.sk (niekto ho volá ujo Google, náš prezident cez neho dokázal už pred x rokmi telefonovať)
Prečo až tak kruto ....... ETIKETA PORADY

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Zita5: kruté to podľa mňa nebolo. Sry ale keď človek nemá záujem si naštudovať niečo a už pri takej vážnej veci ako podnikanie, tak to o niečom svedčí.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
MarcoM Pozri príspevok
Zita5: kruté to podľa mňa nebolo. Sry ale keď človek nemá záujem si naštudovať niečo a už pri takej vážnej veci ako podnikanie, tak to o niečom svedčí.
Marco, viem že je v tom kopec pravdy, ale je to nová členka Porady , stačilo jej napísať slušne a usmerniť ju a bolo by to OK.Niekto jej poradil práve stránku Porady a hneď na začiatok dostane sprchu .Tak ja preto môj príspevok tak ako som ho písala vyššie .Treba nových práve učiť k postupu na Porade a v tejto dobe preto všetko robí aj admin Porady .
1 0
labela labela

labela je offline (nepripojený) labela

dakujem zita, prestudujem si tie starsie temy
0 0
labela labela

labela je offline (nepripojený) labela

nechapem preco komentujes moj prispevok ked mi nemas co ponuknut, takuto odpoved ako si mi dal ty je na smiech a prepac teda, ze som sa verejne opytala kto mi pomoze, neviem ci si si vsimol, ale napisala som na konci mojho prispevku, ze nemam zaujem o prispevky, ktore su zbitocne...mozno len chodis na taketo stranky lebo sa nudis a potrebujes kritizovat inych ludi, ja som sem dosla po rady lebo ak nevies toto je stranka o RADACH ako som uz napisala aj minule, si myslis, ze si frajer, ze mi poradis google? co mas ty pravo kritizovat moje dovednosti? ja mam dve vysoke skoly vystudovane, a to, ze sa neorientujem v problematike podnikania, neznamena ze som sprosta...ked si si nevsimol chcem nieco robit a dokazat a nie iba rozdvat trapne komentare ako ty...dakujem ti za tvoje hodnotne odpovede, dufam, ze si si nimi zdvyhol svoje ego a lepsoe sa ti spalo
0 2
labela labela

labela je offline (nepripojený) labela

uz si vazne trapny, akoze nemam zaujem si nastudovat?
0 1
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
labela Pozri príspevok
dakujem zita, prestudujem si tie starsie temy
labela, už to netreba rozvádzať.

I keď sú to staršie témy, postup je stále ten istý odkiaľ začať vybavovať doklady k podnikaniu.Treba si tie príspevky pozrieť. Určite si treba premyslieť v čom chcem podnikať a kde v akých priestoroch chcem podnikať a začať od živnostenského úradu .....
Dnes je veľmi ťažká k podnikaniu ak sledujete dianie okolo , schvaľovanie zákonov a tak. Preto si to treba veľmi dobre rozmyslieť .
Ale ak chcete dotáciu k podnikaniu , tak treba začať od úradu práce (ak ovšem v tejto dobe dávajú dotácie ).
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Labela, sory

ale takýmto konfrontačným tónom nezajdeš nezajdeš nikam

ano,každý má iné dovody prečo píše na Poradu ...

Čo na tom ??

Ak si myslíš,že niekto Ti naservíruje na zlatej tácke,že urob to a to, a ak to budeš mať,
chod vybav ešte to a tamto,tak si na veľkom omyle

Prečo by Ti niekto radil všetko od piky,čo máš robiť ? Čo z toho bude mať ?? A ešte ho aj ofrfleš nakoniec...

takže sú stránky kde sa opisuje to, čo chceš vedieť aj so všetkými základnými legislatívnymi zaležitosťami a postupmi,
napr. www.podnikam.sk a ako Ti dobre radili www.google.sk

A propos,podnikanie je hlavne o schopnosti riskovať, najprv.by si si mala ujasniť koľko možeš stratiť , myslím celkom eur,
lebo krachu sa určite nevyhneš

a tiež si premyslieť ako budeš utekať o jeden či dva kroky pred svojou konkurenciou aby Ťa nakoniec nezničila

lebo na zavistlivom Slovensku je to teraz tak...
2 0
Eva M Eva M

Eva M je offline (nepripojený) Eva M

prepáč, ale nedá mi, dve vysoké školy a "zbitocne", a nemám na mysli chýbajúci mäkčeň
0 0
Eva M Eva M

Eva M je offline (nepripojený) Eva M

prepáč, ale nedá mi, dve vysoké školy a "zbitocne", a nemám na mysli chýbajúci mäkčeň, a to ešte na konci som si všimla, že zdvyhol ego, bolo asi veľmi tvrdé.
0 1
matej85 matej85

matej85 je offline (nepripojený) matej85

Exisuje vela stranok cisto o podnikani, kde najdes vsetky potrebne formality co sa tyka startu podnikania a samotneho podnikania. Na otazku v com podnikat ti odpoved neda nik, to uz je len na tebe.
1 0
labela labela

labela je offline (nepripojený) labela

ano viem netreba, ale ma mrzi ak niekto kto o mne nic nevie mi nalozi take veci, ze nemam zaujem, ze nic neviem, ...niekedy mam pocit, ze slusni ludia uz ani neexistuju...hlavne, ze sa skryvaju za prezyvkou na nete...
ale fajn k teme...uz som si zistila aj to na urade prace, aj dalsie administrativne veci, dodavatelov...a vsak troska ma aj presla chut podnikat ked si predstavim, ze budem narazat na obdobnych ludi...ale darmo Slovač-narod holubičí....
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

zaujímavé,orientovať sa tu nevie,musíme ju usmerniť a pomáhať,ale neužitočné to áno,to hneď našla!
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

labela Pozri príspevok
ano viem netreba, ale ma mrzi ak niekto kto o mne nic nevie mi nalozi take veci, ze nemam zaujem, ze nic neviem, ...niekedy mam pocit, ze slusni ludia uz ani neexistuju...hlavne, ze sa skryvaju za prezyvkou na nete...
ale fajn k teme...uz som si zistila aj to na urade prace, aj dalsie administrativne veci, dodavatelov...a vsak troska ma aj presla chut podnikat ked si predstavim, ze budem narazat na obdobnych ludi...ale darmo Slovač-narod holubičí....
tak v pvom rade by si si mala uvedomiť,že nikto nečaká akurát na teba,že začneš podnikať a to ešte ani nevieš v čom........
budeš narážať na 1000x horšie veci,ako je nejaký koment na porade.Ty nemáš ani potuchy,takže ti prajem,aby si sa zobudila zo sna....do reality.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať