Zavrieť

Porady

Pobočka zahraničnej firmy

Chcela by som poprosit o radu.
Ake su moznosti zalozenia pobocky zahranicnej firmy na Slovensku a od coho zavisi typ pobocky, pre ktory sa rozhodnem? Pracujem pre cloveka, ktory ma zalozenu s.r.o. v CZ a rad by si zalozil pobocku tejto firmy na SK. Tu mu mam zalozit ja, ale vobec sa neviem pohnut, nakolko netusim o aky typ zriadenia by malo ist - odstepny zavod, organizacna zlozka, s.r.o.???. Dotycny mi nepomoze radami o tom ako to funguje v CZ, nakolko sa jedna o taliana. Este doplnim, ze na zaciatok by firma bola pasivna (ide mu len o pritomnost na SK), casom by mozno vykonavala obchodne aktivity.
Vopred dakujem za akekolvek rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vylučuje založenie samostatnej sro?
    Ak áno, nechce sro, tak pobočkou môže to byť len prevádzkáreň, ktorú prihlási na DU.

    Danadora je offline (nepripojený) Danadora

    Danadora
    KEJKA Pozri príspevok
    vylučuje založenie samostatnej sro?
    Ak áno, nechce sro, tak pobočkou môže to byť len prevádzkáreň, ktorú prihlási na DU.
    DAKUJEM za reakciu. A dcerska spolocnost to nemoze byt? Org. zlozka nema pravnu subjektivitu a dcerska spolocnost ma, je tak?
    Viem v oboch pripadoch tento subjekt zalozit aj sama, ak nemam pravnicke vzdelanie alebo sa nutne musim obratit na pravnika?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Danadora Pozri príspevok
    DAKUJEM za reakciu. A dcerska spolocnost to nemoze byt? Org. zlozka nema pravnu subjektivitu a dcerska spolocnost ma, je tak?
    Viem v oboch pripadoch tento subjekt zalozit aj sama, ak nemam pravnicke vzdelanie alebo sa nutne musim obratit na pravnika?
    dcérska spoločnosť je tiež samostatná sro, ale ZI zaplatí CZ spoločnosť=matka
    ak by šlo o sro ako som uviedla ja, zakladateľ by bola tá istá osoba ako v CZ firme.
    všetky tebou uvádzané formy môžu byť.
    tá prevádzka je jednoduchšia, ale účtovníctvo by sa viedlo v ČR......ako pre stredisko /zjednodušene povedané/
    PU pre SR-sro bude čisto slovenské.
    to neviem, či vieš alebo nevieš a aké postavenie máš voči spoločnosti.
    o tom kto môže a nemôže zakladať v zmysle platnej legislatívy sú tu siahodlhé diskusie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    organizačná zložka nemá právnu subjektivitu.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Danadora Pozri príspevok
    DAKUJEM za reakciu. A dcerska spolocnost to nemoze byt? Org. zlozka nema pravnu subjektivitu a dcerska spolocnost ma, je tak?
    Viem v oboch pripadoch tento subjekt zalozit aj sama, ak nemam pravnicke vzdelanie alebo sa nutne musim obratit na pravnika?
    s.r.o. jednoduchšie, organizačná zložka zložitejšie. Organizačná zložka má právnu subjektivitu. Môžeš aj sama, ak sa cítiš na to.

    Pobočka zahraničnej firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.