Zavrieť

Porady

Predaj vecí zapísaných do nákladov

Na začiatku roka som kúpil notebook.Nevyhovuje, chcem chcem ho vymeniť za iný, ale chcem ho mať zapísaný v nákladoch ako výdavky - nebol najlacnejší. Môžem ho predať a kúpiť druhý, prípadne aj ten druhý zapísať do nákladov? Ak nie, po akom čase sa dá predať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    Podľa mňa môžeš ho zaradiť a zároveň predať, ale musíš ho potom vyradiť, keď ho predáš. Druhý nový môžeš ho zaradiť a odpisovať podľa odpisového plánu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    axr Pozri príspevok
    Na začiatku roka som kúpil notebook.Nevyhovuje, chcem chcem ho vymeniť za iný, ale chcem ho mať zapísaný v nákladoch ako výdavky - nebol najlacnejší. Môžem ho predať a kúpiť druhý, prípadne aj ten druhý zapísať do nákladov? Ak nie, po akom čase sa dá predať?
    AK ho predáš, čo môžeš, príjem z predaja bude zdaniteľným príjmom. Kúpa nového bude daňovo uznaným výdavkom(nákladom).

    Predaj vecí zapísaných do nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.