Zavrieť

Porady

Výpoveď a odstupné

U zamestnávateľa pracujem 6 rokov,chcem sa vrátiť do práce počas RD.Ale zamestnávateľ zrušil moje pracovné miesto a asi mi dá výpoveď.Čo je pre mňa najlepšie prijať a na čo si mám dať pozor???Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mocarabia Pozri príspevok
    A na výpovednú dobu nie???A na koľko mesačné odstupné mám nárok???
    3 mes. VD aj odstupné rovnako.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    tajomna21 Pozri príspevok
    ak si nevycerpa ani 1 den dovolenky, lebo sa to neda, z coho sa bude pocitat podpora potom, ked skoncim RD?
    Zo mzdy pred MD.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mocarabia Pozri príspevok
    U zamestnávateľa pracujem 6 rokov,chcem sa vrátiť do práce počas RD.Ale zamestnávateľ zrušil moje pracovné miesto a asi mi dá výpoveď.Čo je pre mňa najlepšie prijať a na čo si mám dať pozor???Ďakujem
    No pozor asi na to, aby si mala preplatenú dovolenku, a aby si aspoň 1 deň čerpala dovolenku po návrate z RD, aby bolo z čoho vyrátať podporu v nezamestnanosti.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tajomna21 Pozri príspevok
    ak si nevycerpa ani 1 den dovolenky, lebo sa to neda, z coho sa bude pocitat podpora potom, ked skoncim RD?
    z príjmu, ktorý bol pred RD.......
    tajomna21 to ste ma potesili :-) lebo ten som mala pekny ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mocarabia Pozri príspevok
    U zamestnávateľa pracujem 6 rokov,chcem sa vrátiť do práce počas RD.Ale zamestnávateľ zrušil moje pracovné miesto a asi mi dá výpoveď.Čo je pre mňa najlepšie prijať a na čo si mám dať pozor???Ďakujem
    AK dostaneš výpoveď podľa §63, s tým už nič nezmôžeš. Čo myslíš, čo je pre mňa lepšie? Tu si veľmi nenavyberáš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mocarabia Pozri príspevok
    A načo mám nárok?
    Máš nárok na vyčerpanie dovolenky(samozrejme so súhlasom zamestnáv.), ak nie, tak ju musí preplatiť. Nárok budeš mať aj na odstupné.

    tajomna21 je offline (nepripojený) tajomna21

    tajomna21
    Xanti Pozri príspevok
    No pozor asi na to, aby si mala preplatenú dovolenku, a aby si aspoň 1 deň čerpala dovolenku po návrate z RD, aby bolo z čoho vyrátať podporu v nezamestnanosti.
    ak si nevycerpa ani 1 den dovolenky, lebo sa to neda, z coho sa bude pocitat podpora potom, ked skoncim RD?

    Výpoveď a odstupné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.