Zavrieť

Porady

spoločenská zmluva+ dedenie

upravuje dedenie podielu v s.r.o./ dedičia zo zákonu - vylúčenie / spoločenská zmluva, ak by bolo vyslovene v nej napísané, že podiel prechádza po smrti jedného z majiteľov na toho druhého ?
Obaja sme konatelia a majitelia s.r.o.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    OP v SRO sa dedí, pokiaľ nie je v spoločenskej zmluve uvedené, že je z dedenia vylúčený. OP v jednoosobovej SRO (1 spoločník) nie je možné z dedenia vylúčiť.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    podla mna obchodny zakonnik vylucuje moznost takejto upravy v spolocenskej zmluve.

    Spolocenska zmluva moze upravit ci sa dedi alebo nededi. Nemoze ale rozhodnut o dalsom sposobe manipulacie s obchodnym podielom. V pripade, ak obchodny podiel nie je predmetom dedicskeho konania, obchodny podiel prechadza na spolocnost a az nasledne ho moze previest na ineho spolocnika, prip. tretiu osobu (rozhoduje valne zhromazdenie).

    V pripade, ak by som bol opravnenym dedicom po porucitelovi a mal by som zaujem o obchodny podiel, poziadal by som sud, aby dane ustanovenie spolocenskej zmluvy vyhlasil za neplatne, nakolko odporuje zakonu.
    Zalezi ako by sa k tomu postavil sud a co presne je napisane v zmluve. (Mate tam ze prechadza na "druheho spolocnika" alebo na "p. Jozefa Nováka"?
    Mám tu napísané, že prechádza na pána Nováka. S manželkou má druhý majiteľ bezpodielové vlastníctvo vyriešené, nakoľko už s ňou niekoľko rokov nežije.
    Keď už píšem, nedá sa to riešiť i tak, že prevedie sa podiel na pána Nováka v pomere napr: 10% na dotyčného a 90 % na p. Nováka.
    Potom by predmetom ded. konania bolo iba tých 10 % z hodnoty majetku fy, účtu, áut....?

    spoločenská zmluva+ dedenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.