Zavrieť

Porady

dobierka zle vyplneny sek

Dobry den prajem,

Odoslal som balik na dobierku. Pri vyplnani potrebnych nalezitosti som vsak zbrklo vyplnil sek a neuvedomil som si, ze udaje som zadal naopak (odosielatel som bol ja a adresat dotycna osoba), postarka ich takisto neskontrolovala. Kedze sa mi peniaze za dobierku po takmer dvoch tyzdnoch nevratili, podal som reklamaciu na poste. Oznamili mi vsak, ze v pripade, ak peniaze dotycny prevzal, cize vyplatil sek a peniaze sa mu vratili, zavazky posty voci obom stranam tym zanikaju. V pripade, ak by peniaze neprevzal (co je vsak v tomto pripade nepravdepodobne), na zaklade reklamacie sa mi vratia spat. S dotycnym sa pokusam skontaktovat, bohuzial bezvysledne. Doplatil som tymto padom na svoj omyl.
Chcem sa preto spytat na Vas nazor, ci je mozne celu vec posunut dalej a riesit pravnou cestou (napriklad ako neopravnene obohacovanie) alebo len prijat danu skutocnost.
Velmi pekne dakujem za Vase rady a postrehy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Myslím, že sa môžeš s nimi rozlúčiť :-( ... keď zákazník nereaguje .... mne sa stalo to isté, ale šlo o 200 Eur ... našťastie som mala seriózneho zákazníka a peniaze mi vrátil

    toto je veľmi malá suma na to, aby si to riešil právnou cestou ...môj názor

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ber to ako vstupný poplatok do oblasti "samokontrola". Tu je jasný príklad dvakrát meraj a raz rež!
    Nabudúce už nebudeš zbrklo vypisovať, ale aj kontrolovať.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Ak ti ich dotyčný dobrovoľne nevráti, nič nezmôže, budeš sa musieť s nimi rozlúčiť :-(.
    Ja som tak raz blbo vyplnila adresu (iba ulicu som poplietla) prišla som na to asi štvrť hodiny po podaní na pošte a čuduj sa svete, pošta "nesmie" vydať zásielku naspäť odosielateľovi ani v takomto prípade. Musela som čakať kým ju "nedoručia" tých 18 dní a potom zaplatiť opäť celé poštovné za vrátenie a ďalšie poštovné za opätovné odoslanie. Našťastie osôbka, ktorá si balík u mňa objednala, ho bola ochotná prijať aj
    s takým časovým zdržaním. Ja som však platila 3 x poštovné :-(.
    Takže tu nič nevybavíš...za chyby sa platí :-(

    dobierka zle vyplneny sek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.