Zavrieť

Porady

Prepis auta po skonceni leasingu na inu osobu.

Dobrý deň.
Chcel by som sa opytť či je možné prepísať auto na inú osobu ak som leasingovej zmluve ja.
Leasing som doplatil a chcel by som aby majitelom auta bola sestra. Je možné tak urobiť až v kúpnej zmluve, ktorá mi teraz došla z lasingovej spoločnosti?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak sa dohodnete s leasingovkou na postúpení práv a povinností zo zmluvy, tak to problém nebude. Ak však máte na krku vyššie dlhy resp. exekútora, tak sa môžte dostať do problémov a dtto nový majiteľ auta, najmä ak ide o blízku osobu.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    ano, je to mozne. minuly tyzden som urobil na DI prepis mojho skonceneho leasingu na dalsiu osobu jednym vrzom. vypisuju sa 2 "male" ziadosti a ak ostava auto v okrese so starym ec, spravny poplatok bol 33.- EUR. samozrejme ze potrebujes plnomocenstvo z leasingvky, aby si vykonal zaevidovanie vlastnictva po skonceni leasingu....

    veci ohladom dovodov takeho prepisu nebudeme riesit, na ne si sa nepytal...

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    riccado Pozri príspevok
    ano, je to mozne. minuly tyzden som urobil na DI prepis mojho skonceneho leasingu na dalsiu osobu jednym vrzom. vypisuju sa 2 "male" ziadosti a ak ostava auto v okrese so starym ec, spravny poplatok bol 33.- EUR. samozrejme ze potrebujes plnomocenstvo z leasingvky, aby si vykonal zaevidovanie vlastnictva po skonceni leasingu....

    veci ohladom dovodov takeho prepisu nebudeme riesit, na ne si sa nepytal...
    dovody su jasne: http://www.porada.sk/t209705-ako-nep...ml#post2248733
    riccado na dovodch nebola zadana tema...

    Prepis auta po skonceni leasingu na inu osobu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.